Інформація для ВПО

МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДЛЯ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ -dopomoga.docx (19 Kb)

Інформаційний лист щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам 2-0.pptx (556 Kb)

Яка допомога доступна від держави та як її отримати українцям, що постраждали внаслідок війни або вимушено переїхали до інших регіонів України, можна дізнатися на Гіді з держпослуг. 

Для вашої зручності зібрали добірку актуальних послуг.

Для ВПО:

·         Довідка

·         Скасування довідки

·         Щомісячні виплати

·         Взяття на облік тих ВПО, які потребують надання житла

·         Продовження строку надання житла для проживанняДля тих, хто допомагає ВПО:

·         6500 гривень компенсації за найм кожного переселенця

·         Компенсація витрат за тимчасове поселення

Для постраждалих унаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів : 

·         Статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Для постраждалих унаслідок дії вибухонебезпечних предметів:

·         Щорічна допомога на оздоровлення дорослим та дітям з інвалідністю

·         Одноразова компенсація людям та дітям з інвалідністю

Для власників пошкодженого нерухомого майна внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів: 

·         Повідомлення про пошкоджене майно

Також нагадуємо, що інформація про грошову підтримку від держави та гуманітарну допомогу від волонтерів зібрана на вебсайті єДопомога. Вебсайт створило Міністерство соціальної політики спільно з Мінцифрою.

З 04.07.2022 року до 05.08.2022 року в рамках проєкту, що фінансується Farmamundi та Каталонською агенцією з питань співробітництва в галузі розвитку (ACCD для дітей з числа ВПО та їх батьків) будуть організовані програми сімейного відпочинку, за детальною інформацією переходьте за посиланням:  https://www.novsan-rada.gov.ua/news/3040/

Зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

01 липня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №755 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 і від 20 березня 2022 р. № 332» (далі - постанова), якою зокрема внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (далі - Порядок №509) та Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам” (далі - Порядок №332).

Відповідно до внесених змін у разі відсутності документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, під час подання заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у період дії воєнного стану заявник може пред’являти:

відображення в електронній формі інформації, що міститься у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України або її спеціальний статус, сформованих засобами Єдиного державного вебпоргалу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або єДокумент,

або довідку про подання документів для оформлення паспорта громадянина України, видану центром надання адміністративних послуг, державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремленим підрозділом, територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС, за формою встановленою постановою, для осіб, яких ідентифіковано за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС.

Внесеними змінами також змінено форму заяви на призначення допомоги на проживання.

Ознайомитись з постановою можна тут 380-0000000000-20220708-0vih-15869--2022-0-00.pdf (1.3 Mb)