Проектна діяльність

НАША ПЕРША ПЕРЕМОГА. Роздільному сортуванню бути

29 травня 2019 року в обласній раді відбулося засідання конкурсної комісії з проведення Конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області, заснованого з метою підвищення рівня поінформованості населення Полтавщини в сфері екології, виховання у громадян дбайливого ставлення до довкілля.

У ході засідання комісія розглянула 155 проектів, поданих на конкурс мешканцями 23 районів області, та визначила кращі з них. За результатами голосування, переможцями визначено 30 проектів. У  числі переможців і наш проект «Сортуй сміття-рятуй життя!»

З переліком проектів-переможців можна ознайомитися на офіційному веб-сайті обласної ради за посиланням: http: www.oblrada.pl.ua/uploads/peremojci.pdf


КОНКУРС ЕКОЛОГІЧНИХ ІНІЦІАТИВ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 2019

«Сортуй сміття-рятуй життя! Запровадження системи сортування твердих побутових відходів на території Новосанжарської об’єднаної територіальної громади» - проект, який було подано Новосанжарською селищною радою на цьогорічний Конкурс екологічних громадських ініціатив області, метою якого є підвищення рівня екологічної поінформованості населення Полтавщини в сфері екології, виховання розумного та дбайливого ставлення до охорони довкілля, формування екологічного мислення громадян у сфері охорони навколишнього середовища. У рамках проекту «Сортуй сміття-рятуй життя!» планується забезпечення сприятливих умов для роздільного сортування твердих побутових відходів  на території всієї громади шляхом придбання спеціальних контейнерів та яскравих різнокольорових пластикових ємностей для роздільного сортування ТПВ, встановлення їх на вулицях ОТГ та у загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах Новосанжарської ОТГ, проведення інформаційно-просвітницької  та навчальної роботи серед населення різних вікових  та гендерних  груп  щодо правильного поводження з відходами. 

ЗМАГАЮЧИСЬ ЗА ПЕРЕМОГУ

22 березня 2019 року міжнародна організація Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та команда проекту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (UCCCT) привітала Новосанжарську селищну раду з тим, що нашу громаду було обрано у фінал відбору конкурсу. Другий етап якого складався із практичного завдання, яке проходило 26 березня 2019 року о 10.30 у форматі співбесіди з представниками громади та спеціалістами селищної ради. Остаточний відбір громад у проект буде зроблено на основі балів заявок і оцінок за виконання практичного завдання. Результати оприлюднять на сторінці проекту у соціальній мережі Facebook до кінця березня. 30 громад вявили бажання стати учасниками даного проекту. У разі остаточного відбору Новосанжарської ОТГ для участі в проекті, наша громада стане першопрохідцем на Полтавщині та отримає, розроблені авторами проекту інструменти та методології оцінки ефективності витрат у сфері освіти та охорони здоров'я, поліпшення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків, а також підтримку у впроваджені інституційних механізмів нагляду, таких як наглядові ради та групи доброчесності громад. Глобал Ком’юнітіз разом з партнерами-виконавцями проекту співпрацюватиме з 20 громадами протягом двох років, надаючи навчання та підтримку громадянам, ЗМІ та органам місцевого самоврядування. Проект поєднуватиме навчальний компонент з менторською підтримкою, а також компонент підвищення обізнаності громадян та місцевої влади про інструменти контролю за коштами, ефективність фінансування, відповідальність кожного за прийняття рішень, взаємодію усіх зацікавлених сторін для підвищення прозорості.

НОВОСАНЖАРСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ОТРИМАЛА ШАНС НА ДОПОМОГУ  В СТВОРЕННІ СУЧАСНОГО  ЦНАП

У листопаді 2018 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила третій раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінрегіону та Мінекономрозвитку проаналізувала 327 заявок із 22 областей України та відібрала 151 заявку для подальшого аналізу спроможності громад та розробки Технічних Завдань для створення чи модернізації ЦНАП.  Громадами Полтавщини було подано 11 заявок на участь у поточному відборі, з яких 4- пройшли відбір та отримають підтримку. Серед них і Новосанжарська ОТГ. Конкретні види допомоги та її обсяги будуть визначені спільно Програмою та громадою, з урахуванням методологічних підходів Програми до функціонування належного ЦНАП та за результатами візитів до кожної громади. Метою візитів є детальне оцінювання реальних потреб та визначення заходів щодо модернізації та створення ЦНАП. У разі виявлення непереборних перешкод для участі громади в Програмі або надання громадою недостовірної інформації заявка може бути відхилена на будь-якому етапі. З 1 березня 2019 року кожну громаду відвідують уповноважені спеціалісти Програми. Протягом березня-червня 2019 року для кожної спроможної громади буде складене Технічне Завдання для створення чи модернізації ЦНАП із розподілом зобов’язань між Програмою та громадою. Тож вітаємо наших колег - Малоперещепинську, Опішнянську та Піщанівську об'єднані територіальні громади, які разом з Новосанжарською ОТГ  успішно пройшли конкурсний відбір!

ПРОЕКТ ВІД МІНСОЦПОЛІТИКИ "МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ"

Новосанжарська селищна рада взяла участь у проекті «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що реалізується за сприяння Світового банку. Цей проект спрямований на надання технічної підтримки об’єднаним територіальним громадам для посилення їх спроможності щодо виконання функцій соціального захисту населення та захисту прав дітей. Як результат - отримали 8 одиниць оргтехніки (2 комп’ютера, 2 ноутбука, 4 багатофункціональних пристрої та мережевий маршрутизатор), яка  забезпечена ліцензійними операційними системами та пакетами офісних програм.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ПРИНОСИТЬ ПРОЗОРІСТЬ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ В ОСВІТІ ТА МЕДИЦИНІ

05.02.2019 року Новосанжарська селищна рада подала заявку на участь у новому проекті «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (UCCCT), який виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities).

Проект спрямований на використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, поліпшення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків. Метою проекту є підвищення прозорості у галузях охорони здоров'я та освіти, як двох ключових сфер, у яких громадяни особливо стурбовані поширенням корупції, шляхом виконання таких двох завдань:

  • Завдання 1: Підвищити обізнаність громадян про корупційні ризики і прояви, ефективні механізми, що їм запобігають і підтримують прозорість та доброчесність місцевої влади;
  • Завдання 2: Впровадити у громадах інструменти підзвітності та громадського нагляду для запобігання корупції в освіті й медицині на місцевому рівні.

Глобал Ком’юнітіз разом з партнерами-виконавцями проекту співпрацюватиме з 20 громадами протягом двох років, надаючи навчання та підтримку громадянам, засобам масової інформації та органам місцевого самоврядування з метою визначення та прийняття механізмів нагляду і залучення громадян до ефективного використання коштів в освіті та медицині.

Проект поєднуватиме навчальний компонент з менторською підтримкою, а також компонент підвищення обізнаності громадян та місцевої влади про інструменти контролю за коштами, ефективність фінансування, відповідальність кожного за прийняття рішень, взаємодію усіх зацікавлених сторін для підвищення прозорості.

Процедура відбору 

Відбір громад складається з двох етапів: оцінювання заявок і практичне завдання.

Оцінювання заявок. Для оцінки та присудження балів заявкам Глобал Ком’юнітіз створить конкурсну комісію. Ця комісія розглядатиме всі отримані заявки та даватиме рекомендації щодо відбору фіналістів. Конкурсна комісія також враховуватиме присутність інших донорів у громадах для координування зусиль і видів підтримки.

Практичне завдання. Фіналісти першого етапу відбору отримають практичне завдання від проекту у період з 1 по 12 березня 2019, яке буде перевірятись представниками Глобал Ком’юнітіз та партнерськими організаціями. Зазначене завдання буде оцінюватись від «0» до «50» балів відповідно до продемонстрованого рівня мотивації участі та готовності працювати у проекті.

Остаточний відбір громад у проект буде зроблено на основі балів заявок і оцінок за виконання практичного завдання.