Власникам тварин щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней

Африканська чума свиней (АЧС) - найнебезпечніша хвороба цих тварин, яка створює величезні ризики знищення свиней на території не лише області, а й України в цілому, втрати робочих місць у фермерських господарствах, призводить до значних фінансових втрат.

Особливо прикро, коли спалахи АЧС трапляються через нехтування суб'єктами господарювання елементарними правилами утримання свиней, як наприклад: суцільною огорожею, використанням обладнаного санпропуску, наявності відповідних ветеринарних документів тощо. Що необхідно знати щодо засобів профілактики?

Власникам тварин щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней

Засідання девятої сесії Новосанжарської селищної ради сьомого скликання

Сьогодні, 27.04.2018 року в Новосанжарській селищній раді відбулося засідіння девятої сесії Новосанжарської селищної ради сьомого скликання, на розгляд якої було винесено 25 питань, які попередньо були обговорені на галузевих комісіях 24.04.2018 р. та 26.04.2018 р.

Засідання девятої сесії Новосанжарської селищної ради сьомого скликання

Нові Санжари-територія троянд

У сьогоднішньому номері на першій шпальті обласної громадсько-політичної газети "Зоря Полтавщини" вийшла стаття під назвою "Генеральне прибирання та озеленення", в якій розповідається про хід всеукраїнської екологічної акції "За чисте довкілля" у Полтавській області. Для нас вона цікава ще тим, що автор статті Ганна Яловегіна розповідає, як ця акція проходить у Новосанжарській об'єднаній територіальній громаді.
А ось, що вона пише про Нові Санжари: "Нові Санжари відомі далеко за межами області своїми здобутками у благоустрої, але не всі знають, що це ще й селище – квітник. І чи не найбільшою гордістю місцевих мешканців стали троянди. На сьогодні у Нових Санжарах налічується понад 15 тисяч кущів цих чудових чарівних квітів! Й усі вони потребують ретельного догляду.
– Квіти добре відчувають наближення весни і миттєво реагують на весняне потепління. З приходом теплих весняних днів період зимового спокою у них закінчується. І хоча грунт може бути ще не прогрітим, сама рослина вже прокинулася, і бруньки починають набухати. Тому дуже важливо правильно вибрати час, коли відкривати троянди після зими. Якщо розкрити кущі дуже рано, то їх можуть пошкодити поворотні заморозки. А запізнитися – троянди почнуть в укритті занадто швидко рости, і зростаючі пагони стануть надміру м’якими, що досить сильно послабить кущі троянд і знизить їх опірність різним захворюванням, – говорить селищний голова Інна Коба.
Щоб уникнути цих проблем працівники Новосанжарської селищної ради, відділу благоустрою, дошкільних навчальних закладів, селищного комунгоспу в оптимальні терміни видалили зламані, підмерзлі, сухі або хворі пагони, для того, щоб грибні захворювання не поширювалися та розкрили кущи троянд в центрі селища, біля Народної площі, біля пам’ятного знаку Слави, в парку Перемоги".

Нові Санжари-територія троянд

Вшанували приборкувачів "мирного атому"

26.04.2018 р. о 10:00 год. новосанжарська громада вшанувала пам'ять жертв "мирного атому". З нагоди 32 - ої річниці від Дня Чорнобильської катастрофи представники місцевого самоврядування, виконавчої влади, колективи установ, організацій, підприємств селища, ліквідатори аварії, молодь та громадськість пройшли колоною центральною вулицею Нових Санжар до пам'ятного знака Жертвам Чорнобиля, де відбувся мітинг.

Вшанували приборкувачів "мирного атому"

Звернення селищного голови з нагоди 32-ої річниці Чорнобильської трагедії

26 квітня ми разом із усім світом будемо пригадувати страшні події квітня 1986 року. Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Щорічно в цей день ми вшановуємо тих, хто ціною власного здоров’я, ризикуючи своїм життям і здоров’ям зупинив розбурханий «мирний атом». Десятки тисяч людей із квітами і словами жалоби йдуть до пам’ятників та пам’ятних знаків Жертвам Чорнобиля. Але ніякі слова не передадуть всієї глибини переживань свідків і безпосередніх учасників катастрофи, які закрили нас, прийдешні покоління від лиха, врятували землю від непередбачуваного.
Шановні чорнобильці, ліквідатори!
Бажаю вам міцного здоров’я, довголіття, витримки і оптимізму, достатку і добробуту в кожну родину, простого щастя і великої удачі, миру і спокою. Нехай Господь вас оберігає від усіх негараздів і доля буде прихильною.
З повагою, селищний голова Інна Коба.

Звернення селищного голови з нагоди 32-ої річниці Чорнобильської трагедії

Літній павільйон для малечі

Сьогодні, 25.04.2018 р. відповідно до плану роботи Новосанжарської селищної ради здійснюється монтаж літнього павільону в дошкільному навчальному закладі №1"Сонечко".

Літній павільйон для малечі

Запрошуємо взяти участь

Шановна громадо! Запрошуємо вас взяти участь у мітінгу присвяченому 32-ій річниці Чорнобильської катастрофи, який відбудеться 26.04.2018 року. Збір громадськості о 9.30 год. біля управління праці та соціального захисту.

Запрошуємо взяти участь