Новини селищної ради

Мінмолодьспорту розпочинає набір учасників на другий потік онлайнпроекту «Єдина Україна»

Проект «Єдина Україна» – це всеукраїнська акція, спрямована на формування української громадянської ідентичності серед населення шляхом донесення історичних фактів, вагомих у написанні історії Незалежності України.

Під час онлайн-заходу на вас чекають тренінги та зустрічі з українськими істориками:

«Історія України: між правдою і міфами»

«Історична декомунізація»

«Російські міфи»

Також в межах проекту обговорюватимуться імідж України в світі сьогодні і як з ним працювати для нашого мирного завтра.

Онлайн-захід розпочнеться 12 вересня та триватиме 14 днів.

Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/39Mn2sb

Проект організований Міністерством молоді та спорту України

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ! 8 ВЕРЕСНЯ У НОВИХ САНЖАРАХ ВИЇЗД МОБІЛЬНОГО СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ МВС

Інформуємо, що 08.09.2022р. з 10.30 до 15.30 год у Нових Санжарах надаватиме послуги Пересувний сервісний центр МВС. Громадян обслуговуватимуть адміністратор та фахівець експертної служби МВС. Вони надаватимуть послуги з обміну посвідчення водія та реєстрації/перереєстрації транспортних засобів.

Прийом здійснюється за попереднім записом (телефон для запису 3-14-95)

Мобільний сервісний центр МВС Полтавської області обслуговує на майданчику (автомобільна стоянка) за адресою: Нові Санжари, вулиця Незалежності 34/1 (за приміщенням Пенсійного Фонду).

Графік виїздів мобільних сервісних центрів ви завжди можете відстежити на сайті.

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ! 8 ВЕРЕСНЯ У НОВИХ САНЖАРАХ ВИЇЗД МОБІЛЬНОГО СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ МВС

Керівництво Новосанжарської селищної ради та колектив виконавчого комітету  висловлює щирі співчуття Шинкаренко Тетяні Миколаївні з приводу тяжкої, непоправної втрати – передчасної смерті чоловіка - Шинкаренка Олександра Олексійовича, який помер на 54 році життя.

У цей важкий час, ми разом з вами схиляємо голови у скорботі. Пішла з життя дорога для вас людина. Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, коли зупиняється серце рідної людини…

Нехай світла пам'ять про Олександра Олексійовича назавжди залишиться в серцях рідних та близьких, а Бог дасть вам сил пережити цю непоправну втрату.

Поділяємо ваше горе, сумуємо разом з вами, підтримуємо у годину скорботи…

 Вічна пам’ять!

Малі агровиробники можуть отримати допомогу через ДАР

У Державному аграрному реєстрі триває прийом заявок в рамках нової програми допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн (50 млн євро). Програма фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу.

За умовами програми, безповоротну допомогу зможуть отримати аграрії, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через Державний аграрний реєстр (dar.gov.ua).

Зареєстровані у ДАР фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, що відповідають критеріям програми, зможуть отримати безповоротну допомогу в розмірі:

3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більше 372 тис. грн);

5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача (але не більше 530 тис. грн).

«Малі сільгоспвиробники зможуть скористатися підтримкою Євросоюзу, щоб вже цієї осені розпочати посівну, закупити корми, відремонтувати техніку тощо. Зі свого боку Мінагрополітики створило всі умови для швидкої та безпечної виплати цієї допомоги. Прийом заявок відбувається онлайн через Державний аграрний реєстр. Процес прийняття рішень є простим і прозорим. Водночас Міністерство працює над розширенням програм підтримки в Державному аграрному реєстрі, тому закликаю всіх сільгоспвиробників реєструватися в системі та слідкувати за оновленнями», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні підкреслив, що за їхніми оцінками, внаслідок спровокованої Росією загарбницької війни проти України наші аграрії втратили значну частину посівів озимих. «Дрібні сільгоспвиробники, які є основним джерелом продовольчої безпеки країни та основними виробниками продукції для внутрішнього споживання, постраждали найбільше. Тому в рамках останнього пакету бюджетної підтримки, виділеного ЄС Україні в липні цього року, малі фермери отримають екстренну підтримку в розмірі 50 мільйонів євро», – зауважив він.

Довідково

Розроблена програма підтримки відповідає найкращим європейським практикам, зокрема поширеному у ЄС механізму виробничих грантів (Production Grant Scheme, PSG).

Подати заявку на участь у програмі можуть фізичні та юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці. Останній термін подачі заявок – 15 листопада 2022 року.

Перелік затверджених до виплати заявок формуватиметься на щомісячній основі, відтак перші виплати надійдуть фермерам вже наприкінці жовтня. Український державний фонд підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) є відповідальним за опрацювання заявок по Програмі та прийняття рішень по ним. Рішення про надання підтримки прийматиметься прозоро та відповідно до найкращих європейських практик.

Дія програми поширюється на усю Україну, окрім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник має пройти реєстрацію у Державному аграрному реєстрі на платформі dar.gov.ua, перевірити усі офіційні дані про себе і свою діяльність, які автоматично підвантажаться з державних ресурсів, додати інформацію про свою діяльність, заповнити форму заявки онлайн та підписати її електронним цифровим ключем. Перебіг опрацювання заявки відображатиметься в електронному кабінеті фермера в режимі реального часу. Детальніше з умовами програми можна ознайомитись у Порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Нагадуємо, 12 серпня Мінагрополітики за підтримки Євросоюзу запустило єдиний цифровий хаб для підтримки агровиробників – Державний аграрний реєстр. Реєстрація у ДАР відкрита для усіх бажаючих.

Доступ до ДАР: dar.gov.ua.

ДАР створений на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції», постанови Кабінету міністрів України №573 від 02.06.2021 «Про функціонування Державного аграрного реєстру».

Протягом останніх трьох років Європейський Союз підтримує впровадження Державного аграрного реєстру в Україні. Завдяки технічній та фінансовій допомозі ЄС уряд розробив відповідне програмне забезпечення та провів два пілотних впровадження перед загальнонаціональним впровадженням у серпні 2022 року.

Міністерство аграрної полтітики та продовольства України

Малі агровиробники можуть отримати допомогу через ДАР

Круглий стіл щодо питань співробітництва та розвитку волонтерства в пробації Новосанжарщини

02 вересня 2022 року  в приміщенні Полтавського районного сектору №6 філії Державної установи «Центр пробації» відбулося засідання круглого столу щодо аспектів волонтерської діяльності та обговорення питань  співробітництва та розвитку волонтерства в пробації.       

Участь у круглому столі взяли провідні інспектори Полтавського РС№6 філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області Олена Ткаченко, Наталія Литвиненко, головний юрист сектору  Новосанжарського бюро правової допомоги Наталія Кірнос, психолог КУ «Новосанжарський центр соціальних служб» Новосанжарської селищної ради Світлана Глущенко, волонтер пробації Наталія Шовкопляс (психолог Новосанжарського ліцею), завідувач Новосанжарського районного сектору УДМС у Полтавській області Ірина Федоренко.       

В ході засідання присутні обговорили  ключові моменти щодо розвитку волонтерства, а також  наголошено про те, що волонтерство – це добровільна суспільно-корисна допомога, яка об’єднує різних людей з різними професіями, статками, інтересами та цілями, але всі вони мають спільну цінність – небайдужість до того, що відбувається навколо. На відміну від інших видів благодійної діяльності, людина, яка здійснює волонтерську діяльність, жертвує найцінніше – свій час та свої внутрішні ресурси (особистісні, професійні тощо). Волонтерство це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які усвідомлюють це й мають навички вирішення конфліктних і складних ситуацій».    

 Волонтер пробації  допомагає суб’єктам пробації, які в силу обставин, важких умов життя, умисно чи з необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Тобто, поміж набуттям певного виду покарання- ця особа з метою попередження скоєння нею нового правопорушення отримує комплекс заходів спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.   

   Наприкінці зустрічі присутніми досягнуто домовленості щодо подальшого  співробітництва та розвитку волонтерства пробації. Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

Провідний інспектор Полтавського районного сектору №6 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області Наталія ЛИТВИНЕНКО.

Круглий стіл щодо питань співробітництва та розвитку волонтерства в пробації Новосанжарщини