Новини селищної ради

Сумна звістка прилетіла у нашу Новосанжарську громаду. 27 лютого захищаючи рідну землю від навали російського окупанта загинув на Чернігівщині наш земляк, військовослужбовець механік – водій танка Тищенко Ігор В’ячеславович. 

Герой, який мужньо захищав Україну і кожного з нас від російських убивць. Йому мало б виповнитися 42 роки. Але не судилося…

Народився Ігор 22липня 1980 року у с. Клюсівка. У рідному селі навчався у початковій школі, потім продовжив навчання у Дубинівській 9-річній школі. Закінчив Кобеляцьке професійно-технічне училище за спеціальністю тракторист - машиніст. 

Трудову діяльність розпочав на хлібзаводі та згодом працював на різних роботах, але вирішив все ж таки присвятити себе захисту України.

 З серпня 2014 року по вересень 2015 року проходив військову службу у навчальному центрі «Десна».

 У 2019 році пішов служити за контрактом до військової частини у Чернігові та приймав участь у Операції Об’єднаних сил на Донбасі. 

20.10.2020 року отримав посвідчення учасника бойових дій.

Сьогодні разом з батьками Любов Кирилівною та В’ячеславом Анатолійовичем, дружиною Євгенією та сином Кирілом плаче вся наша громада!

 Дякуємо батькові і матері за те, що виховали такого хороброго та мужнього сина! 

Він пожертвував собою заради мирного життя, заради єдності і процвітання нашої держави, заради того щоб у нас було щасливе майбутнє.

 У скрутний для України і кожного з нас час він закривав грудьми кожного з нас! 

Новосанжарська селищна рада та вся громада висловлює щирі співчуття близьким та рідним покійного з приводу тяжкої втрати.

Немає і не буде пробачення російським убивцям! Слава Герою, воїну Збройних сил, який віддав своє життя за мирне небо над Україною! Пам'ять про Ігоря навіки буде в наших серцях. 

Герої не вмирають, вони продовжують боронити нас з небес! Слава Україні!

 Прощання з Ігорем Тищенком відбудеться 24 березня з 12:30 в смт. Нові Санжари біля пам’ятника Небесної Сотні та о 13:30 у рідному селі Клюсівка на центральному кладовищі.

Хто бажає попрощатися з нашим захисником на кладовищі, буде організовано підвіз автобусами від адміністративного приміщення селищної ради.

Шановні агровиробники України!

Ви готові працювати над продбезпеко? Запрошую подавати заявки на суб-грантову програму USAID АГРО. 

‼️Хто може подаватися:виробники та переробники:

 - овочів, фруктів та ягід, 

- м’яса та молочної продукції, 

- птиці (крім курятини)

- продукції аквакультури

 ✅ кооперативи, ✅ фермери, сільськогосподарські підприємства, ✅ фізичні особи-підприємці) 

‼️Ця програма направлена на забезпечення агро ММСПУкраїни усіма необхідними технічними,технологічними засобами (обладнання для м’ясопереробки, молокопереробки, виробництва хлібо-булочних та інших продуктів харчування), і спрямована на створення мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні.

Деталі за посиланням, але всі роз'яснення ще готові надати під час онлайн зустрічі 29 березня о 10 годині 

⤵️https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2021/12/APS-04_AGRO_Modification-11.pdf?fbclid=IwAR00qET3v9G-UTFg5lYUXziSQuSeHkmbVrYyJAL5Ga_d6sIHiMZ0ikksL9U

Війна залишає тяжкий психологічний відбиток на психологічному стані людини.Особливо отримали психологічний стрес українці в зоні бойових дій чи  тимчасово окупованих територіях: діти,жінки,особи похилого віку...Тому особи,які тимчасово переселені на даний час  на територію Новосанжарської територіальної громади і потребують психологічної допомоги,можуть звернутися до спеціаліста психолога комунальної установи "Новосанжарський центр соціальних служб" виконавчого комітету Новосанжарської селищної ради за адресою Нові Санжари вул. Центральна 25,або телефоном 3-36-85.

Як запрацював гуманітарний коридор для евакуації жителів Сумщини до Полтави, водії нашої громади Ященко Микола Миколайович та Гавриш Віктор Володимирович не заради орденів, а за покликом серця, ризикуючи своїм життям відправилися на шкільному автобусі для перевезення евакуйованих громадян та дітей із Сумщини.

Давайте допомагати один одному! Підтримувати один одного! Разом - переможемо. Слава Україні!

З вдячністю, селищний голова Геннадій СУПРУН

Трудові відносини в умовах воєнного стану

15 березня 2022 року Верховною радою України прийнято в цілому Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (законопроект № 7160), яким визначено особливості трудових відносин в умовах воєнного стану

ЩОДО ДОКУМЕНТУВАННЯ ВОЄННИХ ЗЛОЧИНІВ

На виконання листа першого заступника секретаря Ради Національної Безпеки та Оборони України від 11.03.2022 № 02-8/22 та листа Офісу Генерального прокурора Прокуратури України від 12.03.2022 № 06-18ВИХ-22 щодо здійснення заходів для узагальнення інформації (фото, аудіо, відеоматеріалів, будь-яких відомостей) щодо військової агресії проти України з 24 лютого 2022 року та, зокрема, відносно цивільного населення, для подальшого використання її Офісом Генерального прокурора в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, доводимо до вашого відома порядок збору та збереження згаданої інформації на єдиному ресурсі Офісу Генерального прокурора (https://warcrimes.gov.ua/).

Для фіксації воєнного злочину фізичній особі - свідку на веб-сторінці (https://warcrimes.gov.ua/#how) необхідно залишити інформацію про себе (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, номер телефону, електронну пошту), опис воєнного злочину із зазначенням точного місця та всіх деталей (постраждалих, пошкодження тощо), завантажити фото- або відеодокази.

До воєнних злочинів можуть належати: пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури; уламки снарядів в межах міста; факти поранення/загибелі цивільних осіб внаслідок застосування зброї окупантом; розташування та використання військової техніки в житлових кварталах міста, ведення бойових дій окупантом в житлових кварталах міста; насилля щодо медичного персоналу, пошкодження медичного транспорту, лікарень, обладнання; насильство щодо духовенства, пошкодження/знищення культових споруд (храмів, мечетей, синагог тощо); використання окупантом цивільного одягу, однострою ЗСУ, емблем гуманітарних та медичних установ; факти фізичного насилля, позбавлення волі цивільного населення окупантом; використання цивільної інфраструктури з воєнною метою під прикриттям цивільних; захоплення майна, пограбування окупаційними силами; відмова чи позбавлення доступу до медичної допомоги.

ПОДЯКА БЛАГОДІЙНИКАМ

Ми сильні. Ми справжні. Ми вільні. Ми мотивовані і непереможні. Воїни ЗСУ тримають лінію фронту, ми з вами тут вдома тримаємо тили – працюємо, допомагаємо фінансово, забезпечуємо всім необхідним військових та переселенців.

Новосанжарська селищна рада дякує за підтримку та посильну допомогу небайдужим мешканцям громади, керівникам підприємств та підприємцям, які надали та продовжують надавати посильну допомогу. Серед тих, хто на ділі проявляє порозуміння, співучасть та солідарність: Віктор Клюшник (транспорт, дизпаливо, кошти), Михайло Васюта (борошно, крупи, цукор, кошти), Віталій Писаренко (дизпаливо, кошти), Михайло Носенко (молочна продукція, кошти), Вадим Хопта (кошти, паливо), СТОВ «Говтва» (борошно, олія, крупи), ТОВ «Агрофірма Добробут» (цукор, ковбасна та молочна продукція, борошно), ФГ «Хлібодар» (Микола Шапаренко) та ФГ «Лузір’я» (Олександр Шапаренко)  (борошно), ПП «Руденківські курчата» (птиця), Олександр Шерешило (птиця, яйця), ТОВ «Чиста Криниця» (борошно, олія), Євген Боярський та Сергій Пісковий (транспорт, паливо, піддони, крупи), Аптека № 49 (ліки), Лариса Передерій та Михайло Власюк (сухарі, піддони), Володимир Ципочка (будівельні матеріали), СП «ПГНК» (кошти, протитанкові їжаки), управління зрошувальних систем (транспорт, ремонт техніки та автомобілів), ТОВ «Термастіл» (протитанкові їжаки), Руслан Пустовий (транспорт, кошти), Новосанжарська філія «Полтаваобленерго» (будівельні матеріали, транспорт), Андрій Руденко (протитанкові їжаки) та багато-багато інших небайдужих жителів нашої громади, просто не можливо всіх перерахувати. Завдяки вам підтримуються Збройні сили України, територіальна оборона, нужденні мешканці громади, переселенці.

У час, коли наша країна перебуває у надскладній ситуації, саме активна громадянська позиція, небайдужість та невтомна праця мешканців Новосанжарської громади додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання – це запорука перемоги!

З вдячністю, селищний голова Геннадій СУПРУН