Новини селищної ради

Від щирого серця вітаю вас з Міжнародним днем волонтера!


У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера.

Бути волонтером – це важлива і відповідальна місія. Хоч раз побувавши в ролі волонтера, дуже важко відмовитися в подальшому від цього заняття. Це стає для людей способом життя.
У час, коли наша країна перебуває у надскладній ситуації, коли порушено територальну цілісність, підірвано економіку, а серед простих людей панує нерозуміння і розбрат, саме ваша активна громадянська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання - це запорука успіху.

Нехай ваша доброта повернеться до вас сторицею. Бажаю оптимізму, здоров’я, невичерпної енергії та миру!

З повагою селищний голова ГЕННАДІЙ СУПРУН

Зустрічайте черговий  випуск юридично-просвітницької газети

«Правовий вісник»

Продовжується випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».  У черговому випуску видання читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства.

 Пандемія коронавірусної інфекція внесла значні зміни в життя  пересічних громадян. Про те, які законодавчі новації та карантинні обмеження пов’язані з пандемією введені в Україні у листопаді читайте у черговому випуску газети.

1 листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери. Про те, як працюють соціальні працівники у Щербанівській   ОТГ у рубриці «Актуальна тема» інформує директорка Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Тамара Білоброва.

Про посаду старости, їх повноваження, особливості роботи та порядок їх  обрання  читайте у черговому  номері видання.

 Листопад виявився багатим  на визначні дати. Так, 20 листопада відзначався Всесвітній день дитини. Про те, які права мають діти та як їх можна реалізувати читайте у  інформації від наших партнерів представників Управління у справах сім'ї, молоді та спорт Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради.

 З 25-го листопада, в Україні стартує акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року офіційно підтримується міжнародною спільнотою. Метою цієї кампанії є привернення уваги громадськості до проблем гендерно зумовленого насильства.

 Про те,  де особам, постраждалим від домашнього насильства шукати допомоги та досвід роботи притулку для жінок, які постраждали від  домашнього насильства у Полтаві  читайте у рубриці «Інтервю з експертом» за участю директорки притулку Олени Чикурової.

Чому важливо державним службовцям дотримуватися правил етичної поведінки   читайте у матеріалі  фахівців Північно-східного офісу Держаудитслужби.

Знайомимо читачів з роботою наших партнерів.   Як діє сектор з ювенальної пробації, його основні повноваження  читайте у черговому випуску видання.  

 У рубриці «Людина права» знайомимо читачів із фахівчинею  Миргородського бюро правової допомоги Наталією Пищимухою.

Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Серед постійних рубрик видання: сторінка  адвокат консультує та фахівці системи БПД консультують.

Також можна ознайомитися із зразками документів,  переглянути медіагалерею з найцікавішими відеоконсультаціями за участю фахівців  системи БПД.

Щоб бути у курсі найцікавіших подій, цікавих заходів та  новин у чинному законодавстві підписуйтеся на сторінки системи БПД у соціальних мережах.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитисятут: https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQlAbgO6csgA48SDouLs_n_ItzMyOvYkk9pyBFBahknINwMkqteWTowWIJS8K0ZpUirfxafdPGxxX5d/pub?start=false&loop=false&delayms=3000

Приємного читання!

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги. Захищаючи гідність інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Тож хочеться побажати вам витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності ваші плани та задуми.

Також висловлюю вдячність всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

 

З повагою селищний голова Геннадій Супрун

До уваги жителів громади!

02.12.2020-го року з 8.00 до 17.00 у зв’язку із плановими роботами ПАТ "Обленерго" від мережі енергопостачання будуть відключені абоненти, що проживають: по вулицях Носенка Івана, Короленка, Чкалова, Зарічанська, Лісна, Весняна, Надії, Юрія Лобача, Володі Дубініна, Лялі Убийвовк, Надії Курченко, Молодіжна, Гагаріна, Нова, по провулках Ромашковий, Короленка, Зарічанський, Рибальський, Польовий.

04.12.2020-го року з 8.00 до 12.00 у зв’язку із плановими роботами ПАТ "Обленерго" від мережі енергопостачання будуть відключені абоненти, що проживають у с.Зачепилівка по вулицях:  Шкільна, Козацька.

04.12.2020-го року з 12.00 до 15.00  у зв’язку із плановими роботами ПАТ "Обленерго" від мережі енергопостачання будуть відключені абоненти, що проживають по вулицях: вулицях Носенка Івана, Короленка, Чкалова та провулку Ромашковий.

До уваги жителів громади!

Шановна громадо!

     Знову у листопадові дні стукає у наші серця трагічна дата – вшанування пам’яті жертв голодоморів, яких Україна пережила тричі. Наймасштабнішим і найжахливішим був голодомор 1932-1933 років. Він забрав мільйони людських життів. В цей період перестало битися серце кожного четвертого українця, жодну родину не минуло страшне лихо – втрата рідних від голодної смерті.

   Тож спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. Прошу кожного жителя нашої громади в цей скорботний день  об’єднатися у слові і молитві за безвинно убієнних та за рідну Україну і 28 листопада  о 16.00 поставити у вікні свічку віри і надії, взявши участь у Всеукраїнській акції «Запали Свічку Пам'яті».     Нехай пам’ять додає народу сили, мудрості і любові до своєї рідної землі, що спроможна прогодувати нас усіх і дати наснагу на розбудову сильної і могутньої України!

Селищний голова  Геннадій Супрун

День пам'яті жертв голодоморів

Голодомор – одна з найстрашніших сторінок України. У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю нашої країни – однієї з найродючіших країн світу. Прах семи з половиною мільйонів стукає в наші серця; їх ніхто не судив, отже, ніхто не реабілітує. Ніхто, крім нас з вами, їхніх співвітчизників і довговічних боржників.

День пам’яті жертв голодоморів – щорічно цю дату відзначають четвертої суботи листопада. Цього дня в українських церквах проходять поминальні богослужіння, біля пам’ятних знаків проводять мітинги-реквієми, у школах відбуваються тематичні заходи пов’язані з цією подією.

Та на жаль, Україну сколихнула пандемія, внесла свої корективи у звичне життя. Тому, цьогорічні зібрання були малочисленними та з дотриманням карантинних обмежень. 

Селищний голова Геннадій Супрун, голова Новосанжарської РДА Владислав Васюта, представники селищної, районної рад, районної державної адміністрації та трудових колективів  поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам голодоморів». Вшанували світлу пам’ять хвилиною мовчання.  

День пам'яті жертв голодоморів