Новини селищної ради

6 листопада відбулася тридцять дев'ята позачергова сесія Новосанжарської селищної ради сьомого скликання.

Напередодні сесії працювали постійні комісії селищної ради.На пленарне засідання прибуло 18 депутатів із 26 обраних, розглянуто 11  питань порядку денного.Сесія пройшла в обстановці конструктивного діалогу. На завершення селищний голова Інна Коба подякувала усім депутатам сьомого скликання за результативну, плідну співпрацю, активну громадську позицію та небайдужість до кожного жителя громади та побажала здоров’я, оптимізму, берегти себе та своїх рідних.

Відповідно до листа Міністерства молоді та спорту України від 27.10.2020 № 4497/3.4 повідомляємо про оголошення конкурсу на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році.

Програма стажування молоді реалізується з метою надання можливості громадянам з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби або на посадах в органах місцевого самоврядування, отримати знання з питань парламентаризму і демократії, експертно-аналітичного забезпечення законодавчого процесу, набуття практичних навичок роботи в Апараті Верховної Ради України.

Учасники Програми проходять стажування у секретаріатах комітетів Верховної Ради України та інших структурних підрозділах Апарату за формами повного та неповного робочого часу. Протягом шести місяців стажування вони залучаються до законопроектної роботи, здійснення  аналітичних досліджень, допомагають в організації проведення комітетських та парламентських слухань, круглих столів, інших фахових заходів. Особлива увага приділяється навчанню учасників – молодь відвідує низку навчальних заходів щодо специфіки роботи парламенту та його взаємодії з іншими органами влади, особливостей проходження державної служби. Розвитку їх лідерського потенціалу сприяють зустрічі з народними депутатами України діючого та попередніх скликань, політичними та громадськими діячами, науковцями.

За 26 років існування Програми її випускниками стали понад 1950 осіб, більшість з яких продовжує професійну діяльність в Апараті Верховної Ради України та інших органах влади, працює в аналітичних центрах, громадських організаціях, міжнародних проєктах та програмах. Серед випускників Програми стажування – дев’ять народних депутатів Верховної Ради України діючого та попередніх скликань.

Відбір учасників Програми здійснюється на конкурсній основі Комісією з питань стажування молоді в Апараті Верховної Ради України. Можлива кількість учасників Програми – 50 осіб, у тому числі 30 осіб – за формою повного робочого часу. Учасникам Програми за формою стажування повного робочого часу передбачена виплата стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

На разі оголошено конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році. Взяти участь у конкурсі можуть громадяни України віком до 35 років, які отримали рівень вищої освіти не нижче першого (бакалаврського).

Конкурс проходитиме у два тури – оцінювання анкет та співбесіда. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, мають до 15 листопада 2020 року заповнити електронну форму анкети за посиланням, яке розміщено в оголошенні на веб-сайтах Верховної Ради України, Управління кадрів Апарату Верховної Ради України та громадської організації  «Ліга інтернів».

З більш детальною інформацією щодо умов та порядку проведення конкурсного відбору, переліку необхідних документів та строків їх подання можна ознайомитися на офіційному вебпорталі парламенту України у розділі «Громадськості» або на сайті Управління кадрів Апарату Верховної Ради України у розділі «Оголошення»  за посиланням: http://vrkadry.rada.gov.ua/news/ogoloshenia/73326.html

Сервісні центри МВС пропонують усім охочим  узяти участь у вдосконаленні екзаменаційних питань. Для цього створений спеціальний, повністю прозорий та відкритий, «Банк екзаменаційних питань з ПДР». Така практика широко розповсюджена в європейських країнах, але в нашій країні у сфері надання державних послуг ця ідея інноваційна.

Тепер будь-який профільний фахівець або  небайдужий громадянин може надати свої пропозиції до екзаменаційних питань з підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів. 

Для цього особі необхідно ознайомитися з нашою онлайн-формою та викласти в ній свої пропозиції, надавши згоду на їх використання. Вони мають бути оформлені у вигляді тексту з варіантами відповідей та зазначенням правильної відповіді, за необхідності до них долучаються ілюстрація або відео. Також надається обґрунтування правильної відповіді у вигляді посилання на конкретні пункти (статті) нормативних документів. 

Пропозиції можна надавати до питань за такими напрямками:

Правила дорожнього руху; будова та експлуатація транспортних засобів; основи безпечного водіння; основи права в області дорожнього руху; надання першої медичної допомоги. 

Отримані пропозиції будуть систематизуватися і виноситися на розгляд комісії, яка після обговорень прийматиме рішення щодо їх врахування або відхилення.

Потім усім особам, які заповнили форму, будуть надіслані повідомлення на електронну пошту з результатами про погодження або відхилення наданих пропозицій.

«Розуміємо, що їх оформлення потребуватиме від вас деякого часу, але вони неабияк допоможуть нам створити справді досконалі, більш зрозумілі та доступні білети з ПДР. Маємо до вас прохання: надавати виважені та аргументовані пропозиції», - говорить начальник РСЦ ГСЦ МВС в Полтавській області Віталій Бондаренко.

На сайті Головного сервісного центру МВС можна перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері

Отримати додаткову інформацію та консультацію можна за номером контакт-центру: (044) 290–19–88 або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС. Новини — на сайті hsc.gov.ua.

До уваги жителів громади!

05.11.2020-го року з 8.00 до 17.00 у зв’язку із плановими роботами ПАТ "Обленерго" від мережі енергопостачання будуть відключені абоненти, що проживають: по вулицях Центральна, Шевченка, провулок Нафтовий (буд. №1,3, автостанція, пошта, бібліотека, дитячий садок, Ощадбанк, перукарня, ковбасні павільйони, магазини – Насіння, Тканини, аптека та перукарня у п»ятиповерхівці, аптека «Едельвейс», кіоски «Стакан», «Теремок», РАЦС, перукарня «Ваш стиль»).

До уваги жителів громади!

Зустрічайте жовтневий  випуск юридично-просвітницької газети

«Правовий вісник»

Продовжується випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».  У жовтневому випуску видання читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства. Жовтень  виявився багатим  на професійні свята, тому у черговому випуску вітання від голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова  та голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького з нагоди Дня юриста.

Система безоплатної правової допомоги в Україні постійно знаходиться у динамічному розвитку. Про те, які новації запроваджуються та як це спростить доступ громадян до правової допомоги читайте у статті та коментарях заступниці Міністра юстиції Валерії Коломієць. Як діє контакт цент системи БПД, з якими питаннями громадяни найчастіше звертаються на телефонну лінію системи. Про це розповідаємо у черговому номері видання.

Як відбувається добір на державну службу в умовах карантину, які особливості та який алгоритм . Про це розповідає заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Полтавській та Кіровоградській областях Артем Тімощукю

  Про роботу Управління  Державної служби якості освіти  у Полтавській області, основні здобутки, напрями роботи та перспективи читайте у статті очільника Управління Юрія Кращенка.

 У рамках реалізації земельної реформи в Україні знайомимо читачів про особливості співпраці  системи БПД в області та Управління Держгеокадастру у Полтавській області.

 Знайомимо читачів з роботою наших партнерів.  Благодійна організація «Меридіан» або як здійснюється захист вразливих груп. Про це  читайте у черговому випуску видання.  

 У рубриці «Людина права» знайомимо читачів із очільницею  Семенівського бюро правової допомоги Тетяною Новобранець.

V Всеукраїнська за міжнародною участю науково-практична конференція на «Адаптація правової системи України  до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти»:  про її напрями та теми заходу читайте  черговій публікації видання.

Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Серед постійних рубрик видання: сторінка  регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини,  адвокат консультує та фахівці системи БПД консультують.

Також можна ознайомитися із зразками документів,  переглянути медіа галерею з найцікавішими відео консультаціями за участю фахівців  системи БПД.

Щоб бути у курсі найцікавіших подій, цікавих заходів та  новин у чинному законодавстві підписуйтеся на сторінки системи БПД у соціальних мережах.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитисятут. https://docs.google.com/presentation/d/1CR5p1y2jANHrc8T6gKDT-ID1p-xMp3-ldDELfju8UI8/edit#slide=id.ga4ca9fd9c6_1_67

Приємного читання!

До уваги жителів громади!

03.11.2020-го року з 8.00 до 13.00 у зв’язку із плановими роботами ПАТ "Обленерго" від мережі енергопостачання будуть відключені абоненти, що проживають: по вулицях Пам»яті, Незалежності (частково з гори), Центральна (частково будинок біля пошти), провулку Комунарський, перукарня «Саша», аптека «Прана», магазини: «Атлант», «Сезон», «Мастерок», «Свіже м»ясо», «Пивовар».З 8.00 до 17.00 будуть відключені абоненти, що проживають: по вулицях Слюсарна, Вернадського, Нова, Центральна, Соборності, Ювілейна, Автомобілістів, Гоголя, Пушкіна, Дружби, Шкільна, Молодіжна, Гагаріна, Полтавська, Калинова, Козацька, Миру, П»ятенка, Незалежності, Пам»яті, 8 Березня, провулках Комунарський, 8 Березня, Підгірний, Тракторний, Ювілейний, Шкільний, Спортивний, Новий, Слюсарний, Кустарний.

До уваги жителів громади!

Турботою підтримуєте душі,
Що спраглі в самотині до тепла.
До болю і страждань ви не байдужі,
Черпаєте ви сили з джерела!

Цілющим нехай буде той бальзам,
Який освячує щоденну вашу ниву.
Бажаємо здоров’я й щастя вам,
Бо робите людей завжди щасливими!

Соціальна робота – це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми. Щоденна відповідальна та нелегка Ваша праця дарує сенс життя багатьом громадянам, тисячі людей відчувають турботу, підтримку, співпереживання.

Навчитися розуміти ближнього, зокрема, старше покоління, та з відкритим серцем подати руку допомоги – найважливіше соціальне завдання.

Суспільство змінюється, але співчуття і любов до ближнього повинні залишатися нормою нашого життя, надійною опорою для тих, хто потребує милосердя і допомоги.

 Ваша праця скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевного тепла. За це вам шана і повага в народі.

Тож, нехай посіяні вами зерна добра завжди дають дружні сходи в серцях і душах людей.

З повагою селищний голова Інна Коба