Новини селищної ради

Ще одна гарна подія відбулась у нашому селищі – відкриття оновленого міні-футбольного поля з штучним покриттям. Нагадамо, що відповідно до обласної програми і рішення Полтавської обласної ради селище отримало нове покриття для заміни міні футбольного поля випуску 2008 року. Новосанжарська селищна рада на одній із сесій через свою програму розвитку фізкультури і спорту на 2020 рік, для заміни штучного покриття виділила 50 тис.грн..

Традиційно з вітальними словами до всіх присутніх звернулися директор Новосанжарського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Новосанжарської селищної  ради Микола Решетило та селищний  голова Інна Коба.   

А далі - настав час випробувати спортивний майданчик у дії. Перший футбольний матч відбувся між учнями Новосанжарського НВК. Переможці, для втілення подальших спортивних планів, отримали від селищного голови сертифікат на 1000 гривень. В другому матчі команда переможців помірялася силами з командою учителів. Першість та ще одну 1000 гривень здобули учні, що найкраще засвідчує професійність їх наставників.

Всі присутні були однієї думки: «Мабуть, так і повинно бути, коли молодість, азарт та спритність беруть верх, та ще й в День захисту дітей».

Відкриття футбольного поля зі штучним покриттям, де діти зможуть займатись улюбленим видом спорту незалежно від пори року, дасть можливість маленьким футболістам не лише підвищувати спортивну майстерність, а й гартувати своє здоров’я та більше часу проводити на свіжому повітрі.

День захисту дітей в селищі

Немає більшого щастя, аніж посмішки щасливих дітей. І саме на дорослих покладено важливу місію – робити усе, щоб дитячі мрії здійснювалися. Тому,  так приємно зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього. І тоді матимемо надію, що наша малеча виросте  достойними людьми й неодмінно стане гордістю нашої громади,  держави.

День захисту дітей в селищі

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якого – Життя!

Діти - це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплом.

Діти – це наше майбутнє і наше щастя!

Нехай у вас, Діти, буде завжди кріпким здоров’я і все необхідне для безтурботного дитинства.

Нехай вам завжди світить яскраво мирне сонечко, день дарує приємні подарунки, а вночі на чистому небі для вас світять мільйони яскравих зірок.

А Батькам бажаю терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме Ви відповідаєте за щасливе і безпечне дитинство своїх Малюків! Згадайте себе маленькими, хоч ненадовго поверніться в дитинство та пориньте в свято щастя, посмішок і радості.

Нехай ваші сім’ї будуть міцними, дружними, надійними і люблячими. Нехай завжди у вашому домі лунає дитячий сміх, народжуються надії і збуваються мрії.

Бережіть себе і своїх дітей, бо сім’я – це головне.

З повагою селищний голова Інна Коба

Була б погода

«Була б погода, а місця для відпочинку і купання новосанжарцям і гостям селища ми підготуємо» - так налаштовані працівники відділу благоустрою Новосанжарської селищної ради. Тому не зважаючи на цьогорічну травневу прохолоду і карантин, вони потурбувалися про благоустрій пляжу, що неподалік колишнього будинку відпочинку. Маємо надію, що погода порадує, коронавірус нас не зачепить і з 1 червня всі бажаючі зможуть відпочити на мальовничих берегах нашої перлини – тихоплинної Ворскли.
Тож, шановні жителі та гості селища! Відпочиваючи пам»ятайте про свою безпеку та не забувайте про культуру поведінки. Не насмічуйте! Не зашкоджуйте екології найпрекраснішого у світі селища! Провівши вдало час на природі, залишайте після себе місце дозвілля таким, аби туди хотілося повернутися ще.

Була б погода

Ось і відрахував календар 40 днів від Великодня і прийшло Святе свято Вознесіння Господнє.

Шановна громадо!

Вітаю вас із цим величним святом. Бажаю миру вашому дому, щоб віра і любов гріли та оберігали серця близьких і коханих людей. Нехай в небі завжди світить зірка, яка висвітлює дорогу і направляє на істинний шлях. Всіх благ і процвітання!

З Вознесінням Господнім!

З повагою селищний голова Інна КобаООН Жінки (UN Women) - структура ООН, яка працює над питаннями тендерної рівності та розширенням прав і можливостей жінок і є світовим лідером у проблемах, що стосуються жінок і дівчат. Організацію ООН Жінки засновано з метою поліпшення реалізації їхніх потреб у всьому світі.

Оцінювання проводили з 21 березня до 12 квітня 2020 року, дослідження містить онлайн-опитування. Опитано 3310 респонденток і 528 респондентів, старших за 18 років, які мешкають у різних типах населених

пунктів і мають доступ до Інтернету.

Дослідження засвідчує, що жінки, які отримують меншу заробітну платню та пенсії, а також стикаються з тендерною дискримінацією на ринку праці й тому загалом мають менше можливостей заощаджувати, є особливо ураженими під час пандемії COVID-19 і більше, ніж чоловіки, схильні очікувати гострої потреби економити на базових послугах за умови продовження обмежувальних заходів. Загалом, 81,8% жінок вважають, що їм доведеться заощаджувати на харчових продуктах; 77,4% очікують можливих складнощів з орендою житла й оплатою комунальних послуг; 76,8% прогнозують труднощі з покриттям основних витрат, пов’язаних з придбанням ними продуктів харчування та інших товарів першої необхідності. Чоловіки рідше, ніж жінки, відзначали можливу потребу в економії на харчах (72,3%), складнощі з оплатою оренди та комунальних послуг (65,5%) і з покриттям основних витрат (70,3%).      

Опитування також продемонструвало, що карантин посилив проблему тендерних стереотипів і патріархальних соціальних норм щодо ролей жінки та чоловіка в сім’ї, оскільки значне навантаження з хатньої та доглядової праці вдома покладається на жінок. Жінки, які працюють удома, вимушені поєднувати оплачувану працю, хатні справи та догляд за дітьми, що залишаються вдома через карантин у навчальних закладах. Зокрема, 63,5% респонденток відзначили збільшення часу, який вони витрачають на прибирання, 50,5% - на приготування їжі, 53,3% - на психологічну й емоційну підтримку дорослих членів сім’ї. Спостерігаються і значні розбіжності відповідей опитаних жінок і чоловіків. Так, лише 27,8% і 44,1% чоловіків відзначили збільшення витрати часу на приготування їжі та прибирання відповідно.

Дослідження відзначає певні позитивні приклади зважання на потреби вразливих груп, надає рекомендації державним органам влади щодо заходів, які треба вжити з урахуванням потреб уразливих жінок і дівчат - для забезпечення рівних прав, а також підтримки відновлення після кризи, спричиненої пандемією.