День вишиванки – це одне з небагатьох свят не державного та не релігійного характеру. Простий флешмоб студентів перетворився на могутній патріотичний рух серед українців усього світу.

День вишиванки в Україні немає фіксованої дати. Щороку святкування припадає на третій четвер травня. В 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.

Тож, шановна громадо, вітаю з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Бажаю укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни.

Найближчими днями карантинні обмеження будуть послаблені. Однак це не означає, що вірус зник.У Чехії, наприклад, учора було зафіксовано найвищий рівень  інфікування за місяць. І це після послаблення карантину.Лікарні в деяких областях України і досі переповнені хворими на COVID-19. Це наслідок людської безтурботності.Тож будьте обачні та уважні. Це ж ваше життя і здоров’я.

Сьогодні, 20 травня, співробітники українських банків відзначають своє професійне свято – День банківського працівника України.

У 2004 році тодішній президент України Леонід Кучма відзначив величезний внесок, внесений працівниками банківської сфери у становлення української економіки, підписавши указ «Про День банківських працівників» (№ 316/2004).

У цей святковий день суспільство виявляє високу повагу до фахівців банківської справи, бо усвідомлює, що сумлінна та цілеспрямована праця кожного з працівників – це запорука фінансової стабільності нашої держави.

Тож, прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня банківського працівника. Ваш високий професіоналізм, працездатність та компетентність є важливою складовою майбутнього динамічного розвитку та фінансового благополуччя України.

Хай доля дарує Вам нові успіхи і здобутки, звершення і вдачу, нові задуми і творчу наснагу! Міцного Вам здоров’я, ще вищих вершин, добра і щастя!

Коронавірус не можна подолати одним бажанням скоріше вийти з карантину. Ви ніколи не знаєте, де саме наражаєтесь на небезпеку. Щоб і далі відчувати всі принади адаптивного режиму і крок за кроком повертатись до звичного пособу життя, ви маєте чітко усвідомлювати, що небезпека зараження все ще існує, а тому засоби захисту – це ваші постійні супутники всюди, де б ви не  були.

Тільки від відповідальності кожного з нас залежить, настільки швидко закінчиться карантин!

Бережіть себе та своїх рідних!

Щорічно, починаючи з 1977 року світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв 18 травня, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культурної спадщини, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми.

Історія завжди суперечлива і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь в суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії в дусі творчості та інновацій.

Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку нашого суспільства.