У четвер, 7 травня, іменини відзначають власники таких імен: Олексій, Валентин, Євсей, Єлизавета, Леонтій, Лонгін, Неон, Пасікрат, Савва, Станіслав, Фома, Людмила та Людомира. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

7 травня -  День радіо

Поява цього свята нерозривно пов'язана з діяльністю видатного російського електротехніка Олександра Попова, який одним з перших спробував перетворити електромагнітні коливання в зрозумілу ретрансляційну людську мову і таким чином створив перший прототип радіоприймача.
Настільки звичне для нас явище, як радіосигнал, ще сто років тому вважалося чимось немислимим, надприродним. Тому задовго до появи цього свята, детекторні приймачі могли дозволити собі лише небагато людей. Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок Попова створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв'язок. Вони щільно увійшли в наше життя. І дякувати за ці блага цивілізації ми повинні людям, які могли б вважати своїм професійним святом День радіо. У наш час з Днем радіо прийнято також вітати працівників телебачення, підприємств зв'язку, радіоаматорів і всіх, чия робота залежить від радіохвиль. Крім того, це свято можна вважати професійним днем радіоведучих, завдяки яким радіоефіри стали надзвичайно популярними.

ПРО ГОЛОВНЕ

В Україні зафіксували 13184 випадки COVID-19, за добу - 487;

На Полтавщині за добу виявили лише один випадок COVID-19;

На Донбасі постраждали двоє українських військових, штаб ООС;

У більшості бластей України в середу очікується погіршення погодних умов.

ПРО ГОЛОВНЕ

Шостого травня святкуємо День святого Юрія.Святий Юрій вважається покровителем хліборобства і скотарства у всіх християнських народів. Цей день у нашого населення завжди у великій пошані. Вважається, що на Юрія “весна сходить на землю”, а сам святий цього дня “відмикає землю”.Юрій звільняє сили природи до їх повного розквіту й життя.

Іменини: Олександр, Бенедикт, Валерій, Анатолій, Георгій та Юрій

Свята і пам’ятні дні

День піхоти — свято, що відзначається в Україні 6 травня.

День установлений 19 квітня 2019 року Президентом України Петром Порошенком з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військ.

Народні прикмети на 6 травня

·        Коли на Юрія дощ і грім, буде радість людям всім

По кульбабі можна дізнатися погоду, бо перед похолоданням квіточки в цієї рослини завжди закриваються.

·        Сильний дощ іде — багато трави виросте.

·        Дощ — до щедрого врожаю злакових культур, але ось гречка не вродить цього року.

·        Безвітряний ясний ранок — добрий знак. Ранні посіви — вдалі, збір врожаю з них буде великим.

·        Якщо з 6 на 7 травня ніч тепла, то хліб дозріє до перших морозів.

На травневі свята Міграційна служба Полтавщини працюватиме за зміненим графіком

1 травня (п'ятниця) відзначаємо День праці.

З нагоди свята:

* в обласному апараті вихідними днями будуть 1, 2 та 3 травня 2020 року;

* районні та міські підрозділи Управління ДМС України в Полтавській області не  працюватимуть 1 травня та 3, 4 травня 2020 року.

30 квітня – передсвятковий день, робочий день буде скорочений на годину згідно ст. 53 КЗпП України.

9 травня (субота) – День перемоги.

* в обласному апараті вихідними днями будуть 9, 10 та 11 травня 2020 року;

* районні та міські підрозділи Управління ДМС України в Полтавській області також не  працюватимуть 9, 10 та 11 травня 2020 року.

8 травня – передсвятковий день, робочий день буде скорочений на годину згідно ст. 53 КЗпП України.

Також нагадуємо, що у зв'язку з загальнодержавними карантинними заходами, надання адміністративних послуг надається за окремим графіком, з яким можна ознайомитися на сайті ДМС України за посиланням https://dmsu.gov.ua/news/region/7080.html, також у Facebook: https://www.facebook.com/udmspl/