ЖИТТЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Карантин змінив звичний устрій життя та режим роботи багатьох українців. Та далеко не всі можуть виконувати свою роботу не покидаючи своїх осель. Незважаючи на карантинні обмеження, з дотриманням всіх вимог сьогодення, у традиційних весняних турботах, проходять робочі будні комунальників та працівників бригади благоустрою.

ЖИТТЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

В зв’язку з проведенням комплексу весняно-польових робіт в сільськогосподарських підприємствах, що проводяться із використанням засобів захисту рослин (ЗЗР), вже є випадки отруєнь та загибелі бджіл на пасіках в господарствах всіх форм власності.

Відповідні роботи підприємства повинні проводити з дотриманням норм діючого законодавства та «Порядку проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами», якими визначено:

- власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл.

- обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

- не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

- на період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату.

УВАГА! Важлива інформація!

Шановна новосанжарська громадо!

Відповідно до листа Полтавської обласної державної адміністрації та з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби COVID-2019 виконавчий комітет Новосанжарської селищної ради рекомендує настоятелям місцевих релігійних організацій післяпасхальні поминальні служби, зокрема ті, що мали відбутися на територіях цвинтарів та в інших меморіальних місцях, перенести на 6 червня - Троїцьку поминальну суботу. Також попереджаємо Вас про персональну відповідальність за дотримання всіх протиепідемічних заходів, включно з можливостями застосування адміністративних покарань(штрафів) та відкриття спеціальних проваджень у випадках ігнорування чи свідомого провокування скупчення людей на цвинтарях у відповідальний період

УВАГА! Важлива інформація!

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.04.2020                             м. Київ                               11

Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) в поминальні дні.

Відповідно до статей 30, 40, 41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», із урахуванням численних порушень санітарних та протиепідемічних заходів і правил відповідно до інформації, наданої Національною поліцією України, постановляю:

1.     Рекомендувати місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) в місцях перебування масового скупчення людей, закрити для відвідування кладовища крім випадків здійснення поховання померлого, за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил, зокрема участі не більше ніж 10 осіб та забезпечення відстані між присутніми не менше ніж 1,5 метри.

2.     Директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України довести цю постанову до відома головних державних санітарних лікарів областей, м. Києва, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України               В. ЛЯШКО