З Днем працівників культури та аматорів народного мистецтва!

Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва!

Щиро вітаю Вас з професійним святом!

Видатний український педагог, науковець і політичний діяч Августин Волошин якось зауважив, що фундаментом держави є культура, «що лучить елементи у державну цілість».
Я безмежно вдячна усім, хто віддає все свої життя щирій пісні, запальному танцю, прикладній творчості. Дякуючи Вашій щоденній праці, невтомно плекаються джерела духовності, правди і краси.

Хочу побажати усім вам щасливого сьогодні і радісного завтра, красивих мрій і їх здійснення. Хай кожен день повниться веселим і мирним відчуттям, гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею! Щастя і радощів у домівку, здоров’я і благополуччя родині, натхнення і творчості для душі!

Низький уклін за Вашу святу місію – зберігати, творити і примножувати національну культуру. Нехай ніколи не згасає творчий вогник у Ваших серцях!

З повагою, селищний голова Інна Коба.

З Днем працівників культури та аматорів народного мистецтва!

Заготуйте листяний перегній!

Дерева вже майже скинули свою розкішну крону. Багато хто із господарів не використовує цей природний дар на користь: спалює його, задимлюючи при цьому сусідів і завдаючи шкоди навколишньому середовищу. В той же час листя можна перетворимо на перегній, який ефективно поліпшить структуру ґрунту і стане відмінним матеріалом для мульчування.

Тож скористатися осіннім листопадом, нашими порадами і заготуйте власний перегній. Тим паче, що зробити це зовсім нескладно.

Для приготування листяного перегною, фактично, можна використовувати будь-яке листя. Проте варто пам’ятати, що від породи дерева залежить термін розкладання листя (від 1-го о 3-х років).

Зібране листя варто скласти й ущільнити у спеціальній конструкції. Якщо у вас немає такої конструкції або місця для її розміщення, можна вкласти листя у велику пластмасову ємність або в щільні поліетиленові мішки для садових відходів. Головна вимога до виробництва листового перегною – обов’язкова наявність вологи. Тримайте конструкцію для листя відкритою зверху, щоб осінні дощі регулярно зволожували майбутній перегній.

ПЕРЕВАГИ ЛИСТЯНОГО ПЕРЕГНОЮ

Листяний перегній, внесений у ґрунт, допомагає довше затримувати вологу біля коріння рослин, допомагаючи їм пережити літню посуху, заощаджуючи час, працю та фінанси садівника.

У листяному перегної живуть і добре розмножуються дощові черв’яки, які чудово розпушують ґрунт та ефективно перетворюють органічні рештки на якісний гумус.

Листяний перегній (навіть напівготовий) є прекрасним компонентом садового компосту.

Як мульча листяний перегній запобігає росту бур’янів, вивітрюванню та ерозії верхніх шарів ґрунту.

Використовуючи опале листя для приготування перегною, не доведеться його спалювати, отруюючи їдким димом себе, сусідів і атмосферу.

Додаючи перегній до складу ґрунту, можна відмовитися від використання магазинного торфу, що видобувається з унікальних природних торфовищ.

Заготуйте листяний перегній!

Громадські роботи : зайнятість для безробітних - користь для громади

Результативним напрямком співпраці Новосанжарської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості з органами місцевої влади є організація громадських робіт. Види робіт визначаються потребою територіальних громад.

Найбільш поширеними є  роботи з екологічного захисту навколишнього середовища,  інформування населення стосовно отримання житлових субсидій та соціальна допомога сім’ям, що потребують соціальної підтримки.

З  початку 2019 року  до участі у громадських роботах Новосанжарською районною філією було залучено 159 безробітних громадян. Оплата праці  здійснюється за рахунок співфінансування місцевих бюджетів та фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Станом на 01 листопада 2019 року на оплату праці учасників громадських робіт використано 335,5 тис грн. коштів ФЗДССВБ  та 486,2 тис. грн. коштів місцевих бюджетів. Завдяки громадським роботам впорядковано парки, сільські вулиці, місця відпочинку, автобусні зупинки, обеліски, кладовища, придорожні смуги, ліквідовано стихійні сміттєзвалища тощо.

Громадські роботи приносять значну користь, оскільки не лище забезпечують лад у населених пунктах, а і є джерелом додаткового заробітку для громадян в період пошуку ними постійної роботи.

Позитивний результат зазначеного напрямку діяльності є очевидним,  а отже, співпраця з органами місцевого самоврядування щодо залучення безробітних громадян до участі в громадських роботах за різними напрямками буде продовжено і в 2020 році.

Більше інформації за посиланнями:

www.facebook.com/Новосанжарська-районна-філія-Полтавського-обласного-центру-зайнятості-1663125947256489/

Громадські роботи  : зайнятість для безробітних                                - користь для громади

Творча зустріч

Вчора відбулася творча зустріч новосанжарських і горішньоплавських ветеранів. Народний хор ветеранів війни і праці із м.Горішні Плавні на новосанжарській землі вітала селищний голова Інна Коба. Далі гостей чекали цікава екскурсія по селищу і концерт, участь у якому взяли як господарі так і гості заходу.

Творча зустріч

Ще один чистий четвер

Сьогодні працівники Новосанжарської селищної ради взяли учать у щотижневому прибиранні прилеглої території.

Ще один чистий четвер