Новини селищної ради

Не без діла

Літо у розпалі. Буяє рослинність і не завжди та, що милує око.  А це значить, що для справжнього господаря роботи на вулиці вистачає. Де підполоти, де прибрати. На все потрібен час і сили.

Турбуючись про чистоту й красу селища, працівники відділу благоустрою Новосанжарської селищної ради не сидять без діла. Сьогодні чоловіки збирали і навантажували пісок що зібрався біля бордюрів дороги від центрального ринку до маркетопту. Жінки упорядковували територію навколо пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Не без діла

ЗАПУСКАЄМО ФОТОПРОЕКТ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Цього року до Дня Державного прапора України, який відзначатиметься 23 серпня, виконавчий комітет Новосанжарської селищної ради запускає фотопроект «SelfieWithFlag», який стартує 20 липня 2019 року. Запрошуємо ВАС сфотографуватися з ПРАПОРОМ УКРАЇНИ!
Ми впевнені, що у кожного жителя нашої громади є свій улюблений затишний куточок у Нових Санжарах чи Зачепилівці. Тому, друзі, беремо державний прапор і вирушаємо підкорювати прекрасні куточки нашої Новосанжарської ОТГ.
Умови участі в конкурсі досить прості. До 20 серпня 2019 року робимо якісне фото з прапором України у своєму улюбленому місці в межах Новосанжарської об’єднаної територіальної громади та надсилаємо його на електронну адресу mega-upravlinnya@ukr.net, вказуючи тему повідомлення – ФОТОПРОЕКТ ДО ДНЯ ПРАПОРА, ім'я та прізвище автора роботи, адресу, номер контактного телефону. Світлини надіслані після 20.08.2019 року розглядатися не будуть! 
21 серпня 2019 року ваші фотороботи будуть розміщені в групі «Нові Санжари» на Facebook. Переможців фотопроекту «SelfieWithFlag» визначатимуть відвідувачі нашої сторінки шляхом голосування з 21.08 по 23.08. На авторів найкращих світлин чекають призи, які вони отримають на святкуванні Дня селища.
Давайте розповідати про нашу громаду разом!

ЗАПУСКАЄМО ФОТОПРОЕКТ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Новосанжарська лялька-мотанка на Всеукраїнському фестивалі

28 серпня на території Глибочицької ОТГ,  у селі Студениця, що на Житомирщині, до відкриття Центру української культури та етнографії відбудеться Всеукраїнський фестиваль.

В оргкомітету заходу виникла ідея зібрати ляльки-мотанки з усіх об’єднаних територіальних громад України для їх презентації на фестивалі і подальшого збереження в Центрі української культури і етнографії «Оберіг Студеної Води».

Приємно, що серед експонатів української культури і етнографії буде розміщено і новосанжарську ляльку-мотанку, відправлену сьогодні новою поштою. Її виготовила вихователь ЗДО №2 «Лелеченька» Зоя ЖОВТЯК.

Секретами виготовлення ляльки-мотанки Зоя Вікторівна захопилася у 2014-му році. Вона – активний учасник обласних і районних свят-виставок, майстер-класів. Роботи майстрині знаходяться у приватних колекціях по Україні та за кордоном.

Чим більше у світі з’являється різноманітних новітніх технологій, тим охочіше люди повертаються до народних ремесел і промислів, натуральних тканин, ручної вишивки, оберегів. Серед останніх одним із основних є ляльки-мотанки. Колись такі іграшки оберігали цілий рід, його добробут і єдність, а нині їх використовують, як сувеніри.

Мотанка має визначну особливість – відсутність обличчя. На ньому із різнокольорових ниток викладається хрест. Горизонтальна лінія хреста символізує жіноче начало, вертикальна – чоловіче. Разом ці лінії символізують продовження роду.

Колись ляльку розміщували на видному місці у деяких регіонах навіть підвішували над порогом.

Новосанжарська лялька-мотанка на Всеукраїнському фестивалі

Вітання футболістам!

Другого червня у м. Прешів (Словакія) стартував міжнародний фестиваль з футболу серед учасників різних вікових груп, у якому взяли участь 164 команди з різних країн. За команду «Молодь Полтава» (2006 року народження) виступав спортсмен Новосанжарської ДЮСШ Сергій Дашівський. Команда у підсумку зайняла 4–е місце у турнірній таблиці. Вітаємо команду, тренера-викладача Сліжевського Сергія Євгенійовича та нашого спортсмена!

Вітання футболістам!

Івана Купала у Нових Санжарах

На одному подиху промайнула, організована Новосанжарською селищною радою, купальська ніч у Новосанжарській ОТГ. 
Веселе, драйвове, гучне свято об’єднало жителів селища, близьких та далеких гостей найкращого містечка. 
З вітальним словом до громади звернулися народний депутат України Андрій Река та селищний голова Інна Коба. Беручи до уваги, що 8-го липня в Україні відзначається День сім’ї, Інна Олександрівна вручила дарунок сім’ї Черненків із Нових Санжар. Такий самий сюрприз чекає і на родину Мазілових із Зачепилівки, які, на жаль, не змогли бути присутніми на святі.
Старшим гостям приємно було почути пісні у виконанні гурту «Баряне листя» клубу ветеранів «Суботні зустрічі». Було чим себе забавити і молодшим. Атракціони на будь-який смак, солодощі, пісні і танці…
Та яка купальська ніч без конкурсу на кращий віночок? Відбувся він і у нас на святі. Нелегка місія визначити цьогорічних переможців лягла на заступника селищного голови Валентина Івашину, в.о. старости с.Зачепилівка Михайла Заріцького та бібліотекара Зачепилівської бібліотеки Ірину Зуйкову. 
Усіх присутніх вразила драйвова концертна програма, яку протягом місяця старанно готували учасники дитячого колективу «Веселка» на чолі із керівниками Наталією Рябухою і Анною Сліпець. Жартівливі, запальні пісні і танці у виконанні ансамблю нікого не залишили байдужими: люди підспівували, підтанцьовували, гучно аплодували та найвагомішою відзнакою дитячого таланту став відгук професіоналів із м.Київ – відомого гурту «Гуляй Душа», - «Діти, ви – мега-талановиті і мега-круті!».
Далі гуляївці і продовжили програму свята. У їх виконанні звучали усім відомі хіти та українські пісні в сучасній обробці. Доброзичливість та бездоганний вокал зробили свою справу – глядачі вигукували «браво», «молодці», а малеча, зачарована позитивом, не відходила від столичних артистів.
Високу планку взяту «Гуляй Душею» так само високо тримали полтавчани – театр вогню «INFINITY». Фаєр-шоу у їх виконанні повністю співпав з тематикою свята. Глядачі, заворожені магією вогню, затамувавши подих, перенеслися у минуле і доторкнулися до традицій наших пращурів.
Всіх навколо себе зібрало купальське вогнище, де до самого ранку кожен міг віддатися ритмам сучасної музики від діджеїв клубу «Максимум» м.Кобеляки.

Івана Купала у Нових Санжарах

Із святом Івана Купала!

Дорога громадо!

Вітаю Вас із улюбленим святом усіх новосанжарців, святом магії і доброї казки – Івана Купала!

Здавна, в купальську ніч прийнято шукати цвіт папороті. Попри всі сподівання знайти вогняну квітку щастя у нашому гайку, все ж хочу кожному  побажати буйного цвіту папороті у душі.

За традицією дівчата із 12 різних рослин плели вінки, які пускали по воді. Бажаю і вашим віночкам сплетеним із щирості, любові, терпимості, доброти пливти красиво й не знати буденних перешкод.

Купальська ніч зберігає традицію розпалювати багаття і стрибати через нього, очищуючи тіло від хвороб, душу – від гріха. Тож бажаю кожному чистого сумління перед ближніми, Україною, Богом і запрошую усіх вас весело провести купальську ніч та поринути у містичний світ минулого, який так пов’язаний із майбутнім.

З повагою – селищний голова Інна КОБА 

Із святом Івана Купала!