Новини селищної ради

Відбулося засідання галузевих постійних комісій Новосанжарської селищної ради

Сьогодні, 27.11.2018 року о 13:30 в кабінеті селищного голови відбулося засідання постійної комісії селищної ради з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, торгового і побутового обслуговування та о 15:00 год. розпочалося засідання постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестицій. З проектами рішень можна ознайомитися на офіційному сайті Новосанжарської селищної ради за посиланням https://www.novsan-rada.gov.ua/documents/

Відбулося засідання галузевих постійних комісій Новосанжарської селищної ради

Засідання постійних комісій селищної ради

Сьогодні, 26.11.2018 року в кабінеті селищного голови відбулися засідання постійної комісії селищної ради з вирішення питань земельного законодавства та спільне засідання постійної комісії селищної ради з питань прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, з питань соціальної політики і праці, освіти, культури, охорони здоров'я, дитини, молоді, фізкультури та спорту.

Засідання постійних комісій селищної ради

Згадайте нас — бо ми ж колись жили!

Згадайте нас — бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

Сьогодні, 24 листопада в День пам'яті жертв голодомору 1921—1923, 1932—1933, 1946—1947 років, керівництво Новосанжарської об’єднаної територіальної громади, району, учнівська молодь та громадськість селища Нові Санжари пройшли колоною до пам’ятного знака «Жертвам Голодомору 1932 -1933 р.р.». Мітинг-реквієм «Трагедія незнищенної долі» розпочався з перегляду анімаційного фільму «Голодний дух», cтворений студією Animagrad на замовлення Міністерства соціальної політики України. Присвячений 85-й річниці Голодомору. Відкрила захід селищний голова Інна Коба, яка звернулася до присутніх та наголосила: «Вісімдесят п’ять років тому мільйони українців були цілеспрямовано принесені в жертву молоху голодної смерті. Тридцять другий та тридцять третій надломили нашу націю, але Україну і українців не зламали. Наш синівський обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі, берегти мир і спокій, жити у злагоді і порозумінні». Нікого із присутніх на заході не залишила байдужим театралізована постановка «Голодомор. Ми пам'ятаємо"», яку підготувала вчитель російської мови та зарубіжної літератури Скубій Інна Миколаївна спільно з учнями 11-Б класу опорного навчального закладу «Новосанжарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». До новосанжарців звернувся голова районної ради Геннадій Супрун та член Новосанжарського осередку Товариства української мови «Просвіта» Віталій Чепіжний, який прочитав вірш «Коли щодня сідаємо за стіл...". Учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять загиблих у роки голодоморів хвилиною мовчання. Приєдналися до Всеукраїнської акції "Запали свічку", щоб зігріти душі тих, кого в тридцять другому та тридцять третьому не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали, поклали квіти, пшеничні колоски, гірлянди до пам’ятного знака та долучилися до спільної молитви за загиблими під час голодомору, яку провів отець Євгеній. По завершенні організатори заходу (Новосанжарська селищна рада) пригостили присутніх невеличкими шматочками чорного хліба, який символізував той хліб, який відібрали в українців у ті голодні 1932-1933 роки.

Згадайте нас — бо ми ж колись жили!

Звернення селищного голови з нагоди 85-х роковин Голодомору

Запалили свічку, запалили,
Щоби більше лихо не ходило,
Хай палає свічка світлом білим,
Щоб в бабусі серце не боліло...
Щоби більше не прийшло те горе,
Хай горять свічки Голодомору.
Чуєш – душі аж до неба кличуть!
Хай горять вогненні білі свічі!
Пам'ятники болю – з колосками.
Нехай світить кожен дім свічками,
Хай в цей вечір в кожному віконці
Буде крапля вогняного сонця...
Щоб в бабусі серце не боліло,
Свічку запалили білу-білу,
Аби смерть важка вже не ходила,
Запалили свічку, запалили...

Шановна громадо!

Ми, українці, з давніх-давен вирощуємо хліб під безмежним синім небом на безкраїх чорноземах. Жорна, ручний млин, були символом родючості нашої української землі. Із минулого століття це знаряддя, за допомогою якого мололи борошно, щоб потім пекти хліб, стало ще і згадкою про голод, згадкою про смерть. Пусті жорна – нагадування про велику біду українського народу. Вісімдесят п’ять років тому мільйони українців були цілеспрямовано принесені в жертву молоху голодної смерті. Тридцять другий та тридцять третій надломили нашу націю, але Україну і українців не зламали. 
Сумні спогади про трагічні сторінки історії щемливо торкаються сердець кожного з нас. Сьогодні, нажаль, ми не можемо повернути час назад та виправити ті лихі події. Та наш синівський обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі, берегти мир і спокій, жити у злагоді і порозумінні. 
У ці скорботні листопадові дні схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть. Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, додасть нам сил та волі, мудрості й наснаги для зміцнення та подальшої розбудови квітучої держави, розвитку демократії, вільного життя кожної людини.

Запрошую Вас, завтра, 24 листопада 2018 року прийняти участь у свічковій ході та мітингу-реквієму, присвячених 85-м роковинам Голодомору. Ми чекаємо на вас о 15:00 год. біля приміщення Новосанжарської селищної ради. Ми пам"ятаємо! Ми- сильні!

З повагою, селищний голова Інна Коба.

Звернення селищного голови з нагоди 85-х роковин Голодомору

Здобутки юних спортсменів

22 листопада 2018 р. у місті Горішні Плавні відбулася Обласна Спартакіада школярів з боротьби дзюдо серед юнаків та дівчат. Команди усієї області привезли своїх спортсменів: Кременчук, Горішні Плавні, Полтава, Нові Санжари – понад 60 спортсменів змагалися за призові місця. Юні спортсмени Новосанжарської ОТГ - Гасанов Микола і Решетило Вікторія зайняли треті місця, а Гарець Діана та Степаниця Анна здобули срібло. Вітаємо призерів Спартакіади!

Здобутки юних спортсменів

Запрошуємо вшанувати пам'ять жертв Голодомору

Шановна громадо! 
Запрошую вас 24 листопада 2018 року взяти участь у мітингу-реквіємі та свічковій ході, які будуть присвячені 85-м роковинам Голодомору на Україні.

Збір учасників заходу – о 15:00 год. біля приміщення Новосанжарської селищної ради.

О 16:00 год. просимо долучитися до загальноукраїнської акції «Запали свічку». Просимо в цей день на державних установах приспустити Державний прапор України.

З повагою, Інна Коба

Запрошуємо вшанувати пам'ять жертв Голодомору