Новини селищної ради

Нова форма у юних футболістів

До Дня захисника України та Дня українського козацтва Новосанжарська селищна рада придбала для футбольної команди опорного закладу «Новосанжарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» 19 комплектів спортивної форми. І вже сьогодні, 04 вересня 2018 року наші юні спортсмени, нащадки славетних українських козаків, з гарним настроєм, у новій формі боротимуться за кубок футбольного турніру «Граємо за Україну разом», у якому візьмуть участь 8 шкільних футбольних команд Новосанжарського району.

Нова форма у юних футболістів

Вітання селищного голови з нагоди Дня соціального педагога

Шановні соціальні педагоги !
Приймайте найщиріщі вітання з нагоди вашого професійного свята!
Значення, яке ваша робота має для нашого суспільства, неможливо визначити жодними показниками.
Ви є фахівцями у галузі педагогіки і психології, забезпечуєте соціальний розвиток і виховання дитини, її орієнтацію на соціальні цінності, норми і правила суспільства, в якому вона буде жити та реалізовувати себе як особистість. Ваша складна праця щодня змінює людські долі на краще, допомагає родинам налагоджувати взаємини, забезпечує змістовне дозвілля для дітей і підлітків. 
Тож щиро бажаю вам миру, родинного затишку, здоров'я вам та вашим близьким, успіхів і любові, наснаги, перемог і радості у вашій такій важливій професійній діяльності!

З повагою, селищний голова Інна Коба.

Вітання селищного голови з нагоди Дня соціального педагога

Держпродслужби в Полтавській області рекомендує споживачам

Новосанжарське районне управління Головного управління Держпродслужби в Полтавській області попереджає про недопущення можливого шкідливого впливу на здоров'я населення забруднених продуктів.

 Держпродслужби в Полтавській області рекомендує споживачам

Обережно – дикорослі гриби!

 Щороку в нашій області реєструється від 10 до 45 випадків отруєнь дикорослими грибами. Так  у 2016 році   отруїлисьдикорослими грибами   10 осіб, з них 4 дітей, 1 людина померла, у   минулому році      зареєстровано 6 випадків отруєнь. У поточному році від отруєнь  дикорослими грибами   постраждало 5 осіб (з них 3 дитини) - у Пирятинському та Полтавському районах – по 2 особи, Кобеляцькому – 1.

  Що ж призводить до біди?  Зупинимось  на   основних  причинах отруєнь:

Найчастіше отруєння людей дикорослими грибами пов’язані із вживанням пластинчатих отруйних грибів, зокрема, блідої поганки. Отрута цього виду грибів наскільки небезпечна, що одне плодове тіло може призвести до смерті декількох людей.

  Незважаючи на постійне інформування населення про те, як розпізнати бліду поганку, продовжують фіксуватись випадки помилкового її вживання. Це пов’язано з тим, що, по-перше, „бліда поганка” назва умовна, бо об’єднує зелену, жовту, білу поганки (кожна з них має свої зовнішні відмінності), по друге, поганка може змінювати свої характерні особливості в залежності від умов навколишнього середовища, кліматичних особливостей. В залежності від цих факторів її легко можна сплутати із печерицями польовими, деякими видами сироїжок, зеленушками.

Зробити помилку можуть навіть досвідчені люди, якщо збирають дуже молоді плодові тіла, коли ще не проявилися морфологічні ознаки. Наприклад, збирають сироїжки, а серед них може заховатися бліда поганка, яка ще не розкрилася і зовні їх нагадує. Тоді її можна помилково зірвати.

Слід також наголосити, що багато їстівних грибів має своїх отруйних двійників. Наприклад, печериці їстівні мають отруйних родичів печерицю жовтошкіру, печерицю темно лускувату, маслюки звичайні – маслюків несправжніх. Гриби – парасольки, збором яких останнім часом захопились багато людей можна сплутати із такими отруйними видами: гриб парасолька цегляно-сіро-червоний, гриб парасолька коричнево-вишневий. До речі, характер дії на організм отруйних видів грибів – парасольок такий же, як і в блідої поганки.

Не можна виключити і отруєння людей їстівними грибами. Через властивості накопичувати в собі всі чинники екологічного неблагополуччя, вони стають небезпечними для здоров’я. Дані лабораторних досліджень, проведених  в минулих роках вказують на значне забруднення дикорослих грибів, зібраних на території області,  важкими металами: ртуть, миш’як, свинець.

Обережно – дикорослі гриби!

Кампанія з пероральної імунізації


За останні 5 років в Україні значно ускладнилась епізоотична ситуація по сказу серед тварин.
Сказ – одна з найнебезпечніших в світі вірусна хвороба, як для тварин так і для людей. Основним джерелом вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини в особі лисиці червоної, єнотовидної собаки, борсука, вовка та інші.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.
Враховуючи світовий досвід і позитивні результати по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин, починаючи з 10.09.2018 року по всім областям України розпочався даний захід. Розповсюдження вакцини відбудеться шляхом розподілу принад за участю авіатранспорту, що являється найбільш економічним із всіх систем розподілу.
По території України планується розкласти за допомогою авіатранспорту понад 6 млн антирабічних принад, в тому числі 417,6 тис. принад на території Полтавської області в жовтні поточного року.
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не допускається.

Кампанія з пероральної імунізації

Вітання селищного голови з Днем ветерана та Міжнародним днем людей поважного віку

Сивіє мама, зморшки глибшими стають,
Здоров’я вже не те, не та вже сила.
Та що ж тут дивного, роки своє дають,
А скільки в світі цьому пережила.
Старіє мама, та завжди своїх дітей
Крильми, немов голубка, прикриває,
З любов’ю пригортає до грудей
І біля них щоразу оживає.
Дорогі наші ветерани та люди поважного віку!
Від щирого серця вітаю вас зі святом- Днем ветерана та Міжнародним днем людей поважного віку! 
Цей день — символ єдності і спадкоємності поколінь, чудова нагода сказати теплі слова подяки батькам, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і літнім людям за їх внесок у розвиток нашої країни, нашої громади, за багаторічну самовіддану працю, доброту й мудрість.
Ви – джерело народної мудрості, ваш практичний життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм – нерозривний місток, який з’єднує наші покоління. Своєю працею всі ви заслужили на нашу повагу та підтримку, стали новому поколінню взірцем для наслідування. 
Важко переоцінити ваші здобутки, за якими стоять наполеглива праця, мужність, героїзм і відвага кожного з вас. Ви - наші батьки й матері, діди й бабусі, які пройшли через випробування часів тоталітаризму, пережили голодомори та репресії, витримали тягар воєнного лихоліття, здобули перемогу над нацизмом, подарували нам свободу. Ви завжди будете слугувати для нас і наших дітей яскравим прикладом, як в єдності та згуртованості долати труднощі, перемагати й будувати свій дім.
Низько вклоняюся вам і висловлюю глибоку вдячність за батьківську підтримку та розуміння, за ваш подвиг задля майбутніх поколінь. 
Нехай осіння пора, в яку ви вступили, буде світлою й ласкавою, сповненою душевним теплом, увагою і турботою близьких! Довгих і щасливих вам років життя! Будьте здорові, радійте успіхам дітей та онуків! Миру вам, оптимізму і благополуччя!
З глибокою повагою, селищний голова Інна Коба.

Вітання селищного голови з Днем ветерана та  Міжнародним днем людей поважного віку

Цвіти, Зачепилівко, для щастя і добра!

Сьогодні, 29 вересня  мальовниче село Зачепилівка, яке входить до складу Новосанжарської об'єднаної територіальної громади, святкує День села. Не дивлячись на дрібний дощ, який розпочався під час святкових заходів, у сільському будинку культури не було, як кажуть у нас, де й яблуку впасти. Вітали зачепилян зі святом народний депутат України Андрій Река,селищний голова Інна Коба та в.о. старости села Михайло Заріцкий.

Селищний голова Інна Коба вручила Почесні грамоти селищної ради та грошові премії в розмірі 500 гривень жителям села, які нещодавно відзначилися на ліквідації пожежі, яка виникла в межах Зачепилівського ботанічного заказника. В.о.старости села Михайло Заріцький вручив таблички "Найкраща садиба 2018" власникам найкращих садиб села. Зачепиляни та гості села переглянули цікавий концерт за участі художньої самодіяльності ОТГ, заслуженої артистки України Тетяни Садохіної та групи "Ревізор". Частували усіх смачними короваями та безкоштовною козацькою кашею. Свято продовжилося запальною дискотекою, по закіннченню - святковий феєрверк.

Цвіти, Зачепилівко, для щастя і добра!