Новини селищної ради

Розпочато ремон містка Івана Купала

Шановні жителі та гості Новосанжарської об'єднаної територіальної громади!

Відповідно до плану роботи Новосанжарської селищної ради працівниками відділу благоустрою розпочаті ремонтні роботи на містку Івана Купала через річку Ворону. Повідомляємо, що з метою недопущення виникнення нещасних випадків, прохід по містку тимчасово заборонено! Вибачте за тимчасові незручності.

Розпочато ремон містка Івана Купала

Шановна громадо! Запрошуємо вас взяти участь в урочистому зібранні з нагоди підняття червоно-чорного прапора - прапора країни, яка охоплена боротьбою, яке відбудеться 24.08.2018 року о 10:00 год. біля пам'ятного знака Героям Небесної сотні.

ОГОЛОШЕННЯ

Бажаєш випробувати себе?
Готовий відмовитись від комп’ютера та телефону?

З 10 по 12 серпня на Полтавщині відбудеться щорічний вишкільно-спортивний табір «Ворскла 2018».

Упродовж трьох днів учасники вивчатимуть техніку поводження зі зброєю і основи тактичної медицини; здобудуть навички з виживання, інженерно-саперної справи, орієнтування; отримають багато корисних знань та цікавих знайомств!

Умови участі: 
* досягнення 16-річного віку; 
* відмова від алкоголю та тютюну на період таборування;
* дисципліна та виконання правил табору.

Зголоситись на щорічний вишкільно-спортивний табір «Ворскла 2018» можна за посиланням:https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc9bnkVtEch-5qit5…/viewform

Реєстрація на вишкіл обов'язкова і триває до 8 серпня включно.

Організатори: ВГО «Сокіл» спільно з КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради.

Деталі за телефоном: 0952235230, 0969078639 (Георгій).

ОГОЛОШЕННЯ

Ліквідація аварійних дерев

Дерева, які знаходяться в аварійному стані, можуть бути небезпечні не тільки для навколишнього середовища, але і для людей. Часто, в результаті негоди з дерев падають сухі гілки, відбуваються обвали гнилих стовбурів. Падіння дерев може пошкодити лінії електропередач, завдати шкоди майну людей, стати причиною ДТП, а також завдати травми людям, з вірогідним трагічним результатом.
З метою запобігання виникненню нещасних випадків та травмуванню людей Новосанжарська селищна рада розпочала спилювання таких дерев у центрі селища. 
Також відділ благоустрою селищної ради продовжує оновлювати розмітку пішохідних переходів.

Ліквідація аварійних дерев

Обговорення громадських проектів

27.07.2018 року в приміщенні Новосанжарського будинку дитячої та юнацької творчості відбулася зустріч-обговорення громадських проектів від Новосанжарської об'єднаної територіальної громади на цьогорічний конкурс "Бюджет участі Полтавської області", на якій були присутні фахівці Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Вадим Штефан, Тетяна Паутова, представники місцевого самоврядування та громадськість. До уваги були представлені 14 пропозицій, які надійшли від громадських організацій та жителів селища. Модератори заходу Вадим Штефан, Тетяна Паутова та Олег Шкурупій ознайомили присутніх з особливостями проведення конкурсу та процесу голосування за обрані проекти. Серед присутніх було проведено голосування за представлені пропозиції. Найбільшу кількість голосів набрали наступні проекти: "Човнова станція", "Багатофункціональний спортивний майданчик", "Парк лікарських рослин". Ці проекти спрямовані на розвиток туризму, спорту, створення нових робочих місць та отримання громадою доходу за надані послуги.
Під час обговорення "Проекту участі", учасники АТО Ігор Бовшик та Олександр Чубаров від імені військової частини, від бійців ВСУ, яким нещодавно було передано волонтерську допомогу, вручили грамоти та висловили слова глибокої вдячності селищному голові Інні Кобі, фірмі "Надія", керівнику ГО "Голос Новосанжарщини" Борису Федоренку.

Обговорення громадських проектів

Ви обираєте, а ми - співфінансуємо кращі громадські ініціативи

Шановна громадо! 
Новосанжарська селищна рада, в рамках проекту "Бюджет участі Полтавської області", запрошує жителів Новосанжарської об'єднаної територіальної громади до консультації з фахівцями Полтавського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування щодо написання проектів реалізації кращих громадських ініціатив.

Зустріч відбудеться 27 липня 2018 року о 10:00 год. у приміщенні Новосанжарського будинку дитячої та юнацької творчості. 
Приходьте, чекаємо на кожного, кому не байдужа майбутня доля нашої громади! Ви обираєте, ми - співфінансуємо кращі громадські ініціативи

Ви обираєте, а ми - співфінансуємо кращі громадські ініціативи

На боротьбу з амрозією!

Інспекція з благоустрою Новосанжарської селищної ради звертається до жителів Новосанжарської ОТГ, підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання щодо обов’язковості косіння трави та не допущення заростання високою травою, бур’янами та чагарниками власних та прилеглих територій.

Зараз сезон активного росту амброзії. Амброзія полинолиста — однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва полинолиста). Стебло і листя опушене. Розрізняють дві форми амброзії: сірувата з червонуватими стеблами і дуже опушеними суцвіттями та зелена, розсіяноопушена. Розмножується амброзія насінням, яке утворює в великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30—40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, а при великому забур'яненні культурні рослини гинуть.

Ця рослина дуже небезпечна також для здоров’я людини: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Слід додати, від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми. Поширенню захворювання можуть сприяти погодні умови: спека, роза вітрів тощо. Ефективних ліків поки що не існує. Єдиний вихід – потрібно виявляти осередки поширення амброзії, знищувати рослини до початку цвітіння: скошувати, виривати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, адже вона розмножується тільки насінням, а цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.

Стаття 22 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту” зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян.

Згідно Правил благоустрою території селища Новосанжарської об'єднаної територіальної громади , громадяни, а також суб’єкти господарювання всіх форм власності повинні регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню.

Нагадуємо, що за порушення вищевказаних Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», яка передбачає накладення штрафу на порушника в розмірі 340 – 1700 грн.

Тож давайте будемо боротися з амброзією разом та берегти здоров’я один одного!
З повагою, відділ благоустрою Новосанжарської селищної ради.

На боротьбу з амрозією!