Новини селищної ради

Сказ!!! Заходи боротьби та профілактики

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Відноситься до інфекційних природно-вогнищевих захворювань вірусної етіології, з ранковим механізмом передачі інфекції, ураженням центральної нервової системи. Не існує території, яка вільна від сказу взагалі.  В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах.

 

Сказ!!! Заходи боротьби та профілактики

Власникам тварин щодо отримання дотацій за молодняк великої рогатої худоби

Головною метою державної політики є стабілізація поголів'я великої рогатої худоби в Україні та стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва.

Відповідно до Порядку Міністерство аграрної політики та продовольства України надає дотації фізичним особам за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився у господарствах фізичних осіб до тринадцятимісячного віку. Тварини мають бути ідентифіковані та зареєстровані в установленому порядку.

Загальний обсяг дотації сягає 2500 гривень із розрахунку на одну голову.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання у розмірі:

- за період від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову;

- за період від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову;

- за період від 9 до 13 місяців - 1500 гривень за голову. 

Шановні власники! Для отримання додаткової інформації з питань виплати дотацій ви можете звернутися на безкоштовну гарячу лінію Міністерства аграрної політики та продовольства України за телефоном 0800215010, а з питань проведення ідентифікації та реєстрації тварин ви можете звернутися до Державного підприємства "Агенство з ідентифікації та реєстрації тварин" у Полтавській області (0532)61-19-97.

Власникам тварин щодо отримання дотацій за молодняк великої рогатої худоби

До уваги керівників сільгосппідприємств та пасічників!

З розвитком сільського господарства, з’явилося багато нових методів обробітку сільськогосподарських культур та нових видів пестицидів. Останнім часом випадки отруєння бджіл стали непоодинокими та спричиняють клопоту як пасічникам, які несуть збитки, так і сільському господарству - відповідачу.
           Для виключення випадків отруєння бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур необхідно дотримуватися наступних правил, що встановлені законодавством України:
1.Власників пасік сповіщають за три доби до хімічних обробок з зазначенням застосовуваних пестицидів, місця (у радіусі 7 км.), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл.
2.Отримати у сільських радах, на територіях яких знаходиться їх сільськогосподарське підприємство інформацію про стаціонарні та кочові пасіки.
3.Обробки проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.
4.Не допускати обробітку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
5.Повідомити про виконання попереджувальних заходів держсанепідемслужбу району та інспекцію захисту рослин району. Використовувати засоби захисту рослин, що пройшли держреєстрацію і включені в перелік дозволених до застосування.
6.Обробітки рекомендуємо проводити в нельотний час ( після 21 год., або в нічний
час). Якщо ж трапилося отруєння бджіл, то направити представника Вашого сільгосппідприємства до включення в склад робочої комісії по випадку отруєння бджіл.
З Порядоком проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/г угідь пестицидами  можна ознайомитися на нашому сайті у розділі "Нормативні документи" (підрозділ "Інші документи").

Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що не лише забезпечить відсутність судових тяжб з приводу відшкодування завданої шкоди, а й принесе користь обом сторонам, пасічнику - мед, пилок та здорових бджіл, власнику с/г підприємства -підвищення врожайності сільськогосподарських культур не менш як на 25%, що запилені бджолами, а пересічним людям - продукти бджільництва для здоров’я та продукцію
випущену с/г підприємствами на прилавках магазинів. 

До уваги керівників сільгосппідприємств та пасічників!

"Ханамі" у Нових Санжарах

У Нових Санжарах на Народній площі розквітли сакури. Працівники  Новосанжарської селищної ради та виконавчого комітету посадили їх у минулому році, і ось зараз ми маємо змогу милуватися красою цих дивовижних дерев. Видовище, яке милує око та лікує душу. Тож тепер і у нашому селищі настало японське «Ханамі» - час споглядання сакур.

"Ханамі" у Нових Санжарах

До роковин світлої пам'яті Великого поета Бориса Олійника

Тридцятого квітня минає рік, як Новосанжарщина отримала сумну звістку: завершився земний шлях славного земляка, Великого українця Бориса Ілліча Олійника.

         Смуток огортає душу, коли відходять такі люди. Він уособлював у собі цілу епоху, був постаттю, яка сяяла мудрістю й добром. Доля йому щедро насипала щастя й радості, перемог і поразок. А найщедріше – таланту та розуму.

         Борис Ілліч  - автор більше сорока книг віршів, есе та статей, перекладач, член НАНУ, колишній очільник Українського фонду культури, Почесний академік Академії мистецтв України, лауреат численних літературних премій, Герой України. І це далеко не всі титули, якими позначене його творче, громадське й політичне життя. З-поміж усіх високих звань Борис Ілліч завжди виокремлював не менш почесне для себе й не менш відповідальне – зачепилівець. Він завжди пам’ятав берег свого дитинства й ту цяточку на планеті Земля, звідки почалася його дорога в далекі світи.

         Свої вісім десятків літ Борис Олійник прожив так, що нині його імʼя добре знають і на рідній Новосанжарщині, і в Україні, і в країнах колишнього Радянського Союзу, і в усій Європі. Невтомно й послідовно, як і належить справжньому поетові, громадянину й патріоту, виконував він свою подвижницьку місію - словом і ділом примножував добро на землі, прагнув жити так, аби світ довкола нього став добрішим, людянішим, кращим.

         Пам’ять про Бориса Ілліча назавжди залишиться в серцях односельців та шанувальників його творчості, а  безсмертні твори геніального поета, сповнені кришталевої чесності й саможертовності радуватимуть, хвилюватимуть, навчатимуть ще не одне покоління українців.

         Свято бережуть пам’ять про Бориса Олійника і в його рідній Зачепилівській школі. 22 жовтня минулого року було відкрито меморіальну дошку на честь колишнього учня, облаштовано кімнату-музей новими стендами та експонатами, серед яких особисті речі, книги, рукописи Великого поета.

До роковин світлої пам'яті Великого поета Бориса Олійника

Звіт селищного голови

28.04.2018 року о 12: 00 год. у Новосанжарському будинку дитячої та юнацької творчості відбулася відкрита зустріч селищного голови Коби Інни Олександрівни з громадою, на якій вона протягом години звітувала про свою роботу та роботу виконавчого комітету Новосанжарської селищної ради за 2017 рік. Інформація щодо проведення зустрічі була оприлюднена на офіційному сайті селищної ради, на сторінці у Фейсбук, в останньому номері районної газети "Світлиця", а також на тумбах для оголошень у смт Нові Санжари та с. Зачепилівка. На зустрічі також були присутні працівники, депутати Новосанжарської селищної ради, в.о. старости с. Зачепилівка Михайло Заріцький, голова ГО "Голос Новосанжарщини" Борис Федоренко та представники засобів масової інформації. Після звіту бажаючі задавали наболілі питання, на які отримували вичерпні відповіді як від Інни Олександрівни, так і від фахівців тих галузей, яких стосувалися питання.

Звіт селищного голови

Ідентифікація тварин - це необхідно!

Новосанжарська селищна рада повідомляє, що організаційні та правові засади ідентифікації тварин з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів'я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні визначає Закон України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/616-19).

Відповідно до абз.1 ст.4 Закону об'єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.

Ідентифікація тварин - це необхідно!