Хороводи, вінки і свято вогню

Івана Купала – мабуть, найнеординарніше українське свято, в якому вдало переплелися язичницькі і християнські традиції. Щороку на нього з нетерпінням чекають і дорослі, і малі.

Цьогорічне свято Івана Купала, яке святкувалося в Новосанжарській об'єднаній територіальній громаді, запам'ятається новосанжарцям і гостям селища  чуттєвими піснями, неймовірно красивими купальськими хороводами, яскравими купальськими вінками, веселими розвагами для малечі, запальними танцями та незабутнім вогняним шоу. Ідея створення саме такого свята- насиченого, цікавого та видовищного,- належить селищному голові Інні Олександрівні Кобі.

Святкування проходило в парку воїнів-інтернаціоналістів поблизу річки Ворскла. Цього року святкову сцену, працівники відділу благоустрою Новосанжарської селищної ради, прикрасили конструкцією з очерету, а для глядачів приготували копиці з сіна, щоб їм зручніше було спостерігати за дійством, яке розгорталося на сцені. Довкола імпровізованої «концертної зали» по один бік були розташовані локації з дитячими розвагами: атракціони, батути, солодка вата, морозиво, різноманітні повітряні кульки, по інший –  місця для відпочинку дорослих. З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій,  було забезпечено чергування на святі працівників Новосанжарського відділення поліції,  "Швидкої допомоги" та рятувальної служби.

Програма купальського свята розпочалася о 19.00  годині й тривала до 23.00 години.  Відкрила свято селищний голова Інна Коба, яка привітала новосанжарців та гостей селища зі святом, побажала всім присутнім відшукати свою квітку любові до ближнього та пронести її через усе своє життя, запросила усіх провести цю ніч разом, поринути у світ містики та магії. А також, відповідно до наказу Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації від 19.06.2018 р. №423 «Про проведення обласної акції «Відповідальне батьківство – щасливе дитинство» за сумлінне батьківство, збереження та розвиток сімейних традицій, підвищення рівня духовних, моральних цінностей й авторитету української родини та з нагоди Дня родини, який відмічається 8 липня, Інна Олександрівна нагородила сім’ю учасника бойових дій Кіяшка Мирослава Миколайовича та Олесі Павлівни цінним подарунком.

У цей день святковий  настрій глядачам створювали неймовірно талановиті юні  та досвідчені артисти Нових Санжар, Нехворощі, м. Полтави.  Порадували глядачів своїм виступом юні хіп-хопери та брейк-дансери з танцювального центру "БРО" м. Полтава,  які зараз відпочивають в оздоровчому таборі "АНТЕЙ", і  з задоволенням відгукнулися на запрошення Новосанжарської селищної ради взяти участь у святковому концерті. Окрасою свята стали купальські хороводи, які водили хореографічні колективи:  Нехворощанського будинку дитячої та юнацької творчості (хореограф Євгенія Науменко, Нехворощанська ОТГ),   Новосанжарського центру культури і дозвілля (хореограф Світлана Янко) та колектив  "Веселка" (хореограф Анна Сліпець, Новосанжарський НВК).  Цікаву розважальну програму для малечі презентували аніматори  Новосанжарського центру культури і дозвілля, які  протягом години грали з дітками у різноманітні ігри та проводили веселі конкурси. За активну участь у веселощах  малеча отримувала солодкі подарунки від селищної ради. Цікавими були  виступи колективу "Багряне  листя"  та етно-гурту "Радослав".  Бурними оплесками глядачі зустрічали  найменших учасників свята, яким виповнилось аж по чотири роки - хореографічний колектив Новосанжарського центру культури і дозвілля під керівництвом хореографа Юлії Деревені.

Вже стало гарною традицією,  що кожного року на святі Івана Купала проводиться конкурс на кращий купальський вінок.  Учасниками конкурсу могли бути усі бажаючі. Новосанжарська селищна рада приготувала польові квіти, з яких можна було зробити собі вінок  та взяти участь у конкурсі. Інформацію про конкурс було розміщено на офіційному сайті селищної ради  та на сторінці в Фейсбук. Тож багато учасниць уже прийшли на свято в такій прикрасі. Перемогу здобула 5-річна дівчинка, яка змогла гарно презентувати свій купальській віночок. Вона отримала приз від селищного голови Інни Коби.  Потім усі бажаючі  пускали свої вінки у річку. 

Близько 22-ї години концерт завершився – розпочалося  вогняне шоу з елементами піротехніки. Першими виступали новосанжарці - ГО "Радослав".  Їхня програма тривала близько півгодини. Потім гості з Полтави з неймовірно захоплюючим шоу-вогню. Останні в кінці свого номеру запалили інсталяцію з літерами «Я люблю Нові Санжари», що викликало жваві оплески серед глядачів. Завершили розважальну програму запаленням велетенського багаття та святковою пляжною дискотекою.

  Виконком та Новосанжарська селищна рада висловлюють щиру вдячність усім за тісну співпрацю та допомогу у створенні такого чудового свята!