Звернення селищного голови з нагоди Дня пам'яті та примирення

В травні сорок п’ятого наші діди й прадіди у складі світової антигітлерівської коаліції перемогли нацизм. Цілком природно, що вже п’ятий рік поспіль восьмого травня День пам’яті та примирення ми відзначаємо в унісон з більшістю європейських країн. Двадцять третя нуль одна 8 травня сорок п’ятого – момент, коли було припинено вогонь, і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру.

Вінстон Черчіль писав, що з-поміж усіх народів, які опинилися під владою нацистів, чи не найбільше постраждав український народ. «Але, разом з тим, він ціною мільйонів своїх представників зробив величезний внесок у перемогу у Другий світовій війні…».

Шановне товариство, відзначаючи День пам’яті та примирення, ми в першу чергу віддаємо данину поваги мільйонам наших співвітчизників, які рятували від нацизму Україну, Європу та світ.

З цією метою 8 травня, в День пам’яті та примирення проходить в селищі Свічкова хода. Ми запалимо свічки – символи жертовності і віри та пройдемо з ними до святих місць: пам’ятного знаку Слави і Братської могили на центральному кладовищі. Пройдемо з запаленими свічками, щоб вшанувати всіх ветеранів -  живих і полеглих, які винесли на своїх плечах тягар війни, пережили окупацію та пекло концтаборів, піднімали з руїн країну, рідне селище, згадати і низько вклонитися тим, хто віддав своє життя заради свободи, заради майбутнього – дітей, онуків, правнуків, всіх наступних поколінь.

Ми не маємо права на забуття, бо дуже дорогою ціною заплачено за мир, за щастя. Закликаю всіх присутніх, особливо молодь розуміти і завжди пам’ятати це. Будемо гідними подвигу полеглих. Вічна слава героям!

 З повагою, селищний голова Інна Коба