Нові Санжари-територія троянд

У сьогоднішньому номері на першій шпальті обласної громадсько-політичної газети "Зоря Полтавщини" вийшла стаття під назвою "Генеральне прибирання та озеленення", в якій розповідається про хід всеукраїнської екологічної акції "За чисте довкілля" у Полтавській області. Для нас вона цікава ще тим, що автор статті Ганна Яловегіна розповідає, як ця акція проходить у Новосанжарській об'єднаній територіальній громаді.
А ось, що вона пише про Нові Санжари: "Нові Санжари відомі далеко за межами області своїми здобутками у благоустрої, але не всі знають, що це ще й селище – квітник. І чи не найбільшою гордістю місцевих мешканців стали троянди. На сьогодні у Нових Санжарах налічується понад 15 тисяч кущів цих чудових чарівних квітів! Й усі вони потребують ретельного догляду. 
– Квіти добре відчувають наближення весни і миттєво реагують на весняне потепління. З приходом теплих весняних днів період зимового спокою у них закінчується. І хоча грунт може бути ще не прогрітим, сама рослина вже прокинулася, і бруньки починають набухати. Тому дуже важливо правильно вибрати час, коли відкривати троянди після зими. Якщо розкрити кущі дуже рано, то їх можуть пошкодити поворотні заморозки. А запізнитися – троянди почнуть в укритті занадто швидко рости, і зростаючі пагони стануть надміру м’якими, що досить сильно послабить кущі троянд і знизить їх опірність різним захворюванням, – говорить селищний голова Інна Коба. 
Щоб уникнути цих проблем працівники Новосанжарської селищної ради, відділу благоустрою, дошкільних навчальних закладів, селищного комунгоспу в оптимальні терміни видалили зламані, підмерзлі, сухі або хворі пагони, для того, щоб грибні захворювання не поширювалися та розкрили кущи троянд в центрі селища, біля Народної площі, біля пам’ятного знаку Слави, в парку Перемоги".