День пам'яті жертв Голодомору в Україні


З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, зокрема під час голодомору  1932-1933 років, згідно з Указом Президента України №795 від 2 жовтня 2009 року, 24 листопада в селищі Нові Санжари проведено ряд заходів.

В цей день керівники установ, підприємств, організацій приспустили на фасадах приміщень Державний прапор України, обмежили проведення розважальних заходів в трудових колективах.

О 15.30 розпочався скорботний хід до пам’ятного знака «Жертвам Голодомору  1932-1933 років» за участю колективів, громадських організацій, ветеранів, шкільної молоді.

Валентина Григорівна Олянич – секретар селищної ради відкрила мітинг-реквієм і надала слово заступнику голови райдержадміністрації Володимиру Тараненку, керуючому справами апарату районної ради Віктору Моцаку та учням Новосанжарського навчально-виховного комплексу Чабаненко Наталії та Кушніренко Дмитру. Вшанували пам’ять загиблих  під час голодоморів хвилиною мовчання, поклали до підніжжя пам’ятного знака траурні вінки, композиції із житніх та пшеничних колосків, а також взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку».

По закінченню мітингу панахиду за загиблими провів настоятель Свято-Покровського храму Іван Орловський.