Звернення Новосанжарської селищної ради Полтавської області

За 20 років незалежності внаслідок ДТП Україна втратила майже 100 тис. громадян.

   Згідно статистики за 20 років незалежності  внаслідок ДТП Україна втратила майже 100 тис. громадян. Управління автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, перевищення швидкості, перехід автошляху в невизначеному місці та тисячі інших правопорушень  є причиною сумної статистики.

    З настанням осінньо-зимового періоду, коли рано починає темніти, кожного дня зростає кількість загиблих пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів, які рухаються у темну пору доби проїжджою частиною чи узбіччям. Основною причиною саме таких ДТП є непомітність людей у сутінках. Виходячи чи виїжджаючи  у вечірній час, невідомо, чи не приведе ця подорож до лікарняної палати, чи ще гірше… А все тому, що більшість пішоходів не знають правил дорожнього руху, або нехтують такими знаннями. Адже згідно п. 4.4. « Правил…» передбачено у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертаючі елементи для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

   Новосанжарська селищна рада оголошує акцію "Збережи життя, пішоходе!" У межах цієї акції прийняте рішення щодо виділення коштів для придбання світлоповертаючих елементів  для дітей дошкільного і шкільного віку. Так як у інших країнах  ( наприклад, Естонії) носіння світловідбиваючих предметів обов’язкова на законодавчому рівні, а наша Верховна Рада ще не прийняла такого закону, Новосанжарська селищна рада звертається до всіх , хто небайдужий до свого життя та життя своїх дітей.

   Тому закликаємо органи місцевого самоврядування, працівників загальноосвітніх навчальних закладів, ГАЇ, підприємців, керівників установ приєднатися до акції, вирішити питання придбання світлоповертаючих стрічок.

   Звертаємося до громадян  не залишатися байдужими до цієї проблеми, адже ваша безпечність може коштувати занадто дорого.

              Прийнято на 22 сесії 6 листопада 2012 року