Українська Велика Перемога


Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №811 від другого вересня 2010 року, відзначаємо 68-у річницю визволення України від фашистських загарбників. 18 грудня 1942 року Воїни Першої гвардійської армії першими вступили на територію Луганської області і визволили перше українське село, а 28 жовтня 1944-го року рідну українську землю було повністю очищено від ворога. Важко переоцінити значення цієї події в історії. Адже без неї ми не мали б незалежності, не мали б єдиної соборної держави. Все це – завдяки подвигу воїнів і всього народу. Тому пам’ять про події Великої Вітчизняної війни передаватиметься від покоління до покоління, а незабутню дату 28-го жовтня 1944-го року по праву називаємо Українською Великою Перемогою.

Неймовірно тяжкими були роки окупації. На території України було створено 230 концтаборів, в’язнями яких стали  військовополонені, жінки, діти, літні люди, інваліди. За час окупації гітлерівці знищили більше п’яти мільйонів чоловік – мирного населення і військовополонених. За роки війни загинув кожен шостий житель України. Більше ніж 250 українських сіл були спалені окупантами дотла.

Та не скорилися наші люди. Героїчно воювали на фронтах, створювали підпільні осередки. Полум’я партизанської боротьби охопило всю Україну. Партизани знищили майже півмільйона гітлерівців, підірвали близько п’яти тисяч ворожих ешелонів.

Після розгрому фашистських військ під Сталінградом Радянська Армія почала переможний наступ.

Велика Вітчизняна війна – це й досі пекуча рана, яка болить кожній родині в Україні. Воїни-переможці виявили стійкість, мужність, героїзм, до останнього подиху билися за кожен клаптик рідної землі, вистояли і перемогли, як і наші мирні співвітчизники, котрі загинули в горнилі війни.

Нелегка, але щаслива доля судилася Новим Санжарам. Селище  - це, перш за все – люди, і саме вони творять його історію, власним прикладом доводять, що спільними зусиллями можна досягти поставленої мети.

Тому саме сьогодні, покладемо квіти до підніжжя пам’ятника Слави, вшануємо загиблих воїнів хвилиною мовчання, згадаємо всіх тих,  хто підняв з руїн і відбудував країну, хто заклав основи незалежної України.

        

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни – учасники бойових дій, учасники війни, солдатські вдови, діти війни, ветерани праці та військової служби!

Щиро вітаю вас з 68-ю річницею визволення України від фашистських загарбників! Добра і щастя у ваших родинах, міцного здоров’я, миру, злагоди, довголіття, життєвого оптимізму. Нехай спокійно і впевнено входять у завтрашній день ваші діти, онуки і правнуки.

Новосанжарський селищний голова                          Андрій Река