Свято Хрещення господнього у Новосанжарській ОТГ

Новосанжарською селищною радою для жителів та гостей громади було організовано та проведено святкування Водохреща. 

19 січня на центральному пляжі Нових Санжар святили воду, омивались у річці, зігрівалися смачним чаєм із лікарських трав – віддавали данину традиціям нашого народу, відзначали Хрещення Господнє або Богоявлення. 

Цього року хрест викликали на березі з хвої та дерева, він виконував роль і місточка, який веде до води всіх бажаючих пірнути.
Щоб уникнути надзвичайних подій під час проведення заходу було забезпечено чергування рятувальників служби ДСНС України, працівників поліції та швидкої медичної допомоги.
Офіційна частина розпочалась о 10 годині з освячення води. На заході були присутні люди різних вікових категорій- від людей поважного віку до малечі. Всі бажаючі утворили велике коло, запалили свічки й відкрили кришки своїх банок з водою. Отець Євгеній освятивши воду, направився до водоймища, прочитав молитву, освятив місце для купання і тільки після цього дозволив купатися. І відразу кілька смільчаків побігли занурюватись, інші у слід за першими відчайдухами, заходили в ополонку, тричі занурювались у воду і виходили. Бажаючих омитися у цілющій воді цього року було багато. Вважається, що той, хто скупається на Водохрещу, захистить себе від усіх недуг і очистить душу. 

Усі присутні на заході отримали неймовірний заряд енергії.