З Днем української писемності та мови

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності й перевірити свої знання.

Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А мова – найголовніша ознака, що нам дає право називатися нацією, найбільша духовна цінність, суть і основа буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, народній пісні, влучній приказці.
Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, нашого земляка Бориса Олійника.
Саме українська мова стала важливим чинником возз'єднання українських земель і відновлення соборної незалежності України.
Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас як до нації. І тільки від нас залежить, якими побачить українців світ. Тож дбаймо всі разом про рідну мову! Збережімо її – одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу! Нехай українське рідне слово буде для всіх нас оберегом!