День Меду


З 1997 року в Україні почали відзначати професійне свято бджолярів - День пасічника. А  в Нових Санжарах з 2005 року проводиться сьомий рік поспіль традиційне свято День меду.

    

Недільного ранку 19 серпня всіх пасічників та присутніх на святі привітали селищний голова Река А.О., виконуюча обов’язки начальника управління агропромислового розвитку Співак Л.Л., заступник селищного голови Івашина В.М. та відомий в селищі і районі пасічник Бодрий Ф.М..

  

  Цього ж дня християни відзначають Преображення Господнє, яке в  народі називають Яблучний Спас. Запрошений на свято отець Дарій розпочав своє слово з привітання та  святкової молитви, а потім,  за традицією,  освятив яблука та мед.

    

Концертна програма була представлена танцювальним колективом «Дивосвіт», Лелюхівський соловейко – Юрій Кальницький – заспівав веселих пісень. Всі учасники «малюнку на асфальті на кращу бджілку» отримали солодкі призи.

                

Міцно увійшло в традицію кожного року на свято Меду займатись благодійністю. Так, пасічники зібрали чимало меду для діточок з обох дитячих садочків.

  

Символом свята стала «літаюча бджілка», з якою залюбки грались діти та фотографувались дорослі.