Парад вишиванок


У третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки. Хоч свято не є офіційним, цього дня кожен українець вважає за необхідне одягти щось з національними орнаментами. 

Всесвітній день вишиванки – свято національної та духовної єдності, адже об’єднує українців незалежно від країни, місця проживання, мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи релігійних поглядів.

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому, адже є не тільки традиційною частиною гардеробу українців, а й національним символом – символом боротьби за незалежність, символом нескореності, незламності духу, надії та любові.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, збереженню вишитої сорочки, як матеріальної та духовної спадщини українців, національно-патріотичному вихованню дітей та молоді.

19 травня, незважаючи на дощ, що час від часу зривався у  Нових Санжарах пройшов Парад вишиванок. Небайдужі громадяни і всі, кого не злякали погодні умови  зібралися в центрі селища і святковою колоною вирушили до пам’ятника Шевченка, щоб  підтримати традицію вшанування нашої української вишиванки.

На початку селищний голова Інна Коба та голова районної ради Геннадій Супрун привітали присутніх з Днем вишиванки. Потім виступили  учні  8 - Б класу, які зачитали вірші про вишиванку і учениця музичної школи Ярина Марусич заспівала під бандуру  пісню  «На калині мене мати колихала».

В цей день Інна Олександрівна ще згадала про  сумну сторінку в історії нашої держави. У неділю, 21 травня, в Україні вшановуватимуть пам’ять жертв політичних репресій. Цей день  запроваджено з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродженням національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. Тож присутні хвилиною мовчання віддали шану жертвам репресій.

На завершення всіх чекало приємне  частування смачними  пирогами та теплим чаєм.

Дякуємо всім, хто попри всі погодні негаразди приєднався до Параду вишиванок.