Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде…

Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

31 рік тому, 26 квітня 1986 року, Чорнобильська катастрофа сколихнула весь світ. Україна пережила найбільшу техногенну аварію, яка позначилась на долях мільйонів людей, життя яких розділилося на «до» і «після» Чорнобиля. Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку, змінила хід історії.

Щорічно в цей день вшановують тих, хто ціною власного здоров’я, ризикуючи своїм життям зупинив розбурханий «мирний атом».

В Нових Санжарах віддати шану прийшли небайдужі мешканці селища, працівники організацій, установ та учнівська молодь.

У мітингу-реквіємі взяли участь: селищний голова Коба І.О.,  голова РДА Бульбаха С.В., голова районної ради Супрун Г.І., голова організації «Союз Чорнобиль – Україна» Дерев’янко О.М. та народний депутат України Река А.О.

Учні 8-А класу Новосанжарського НВК підготували літературну композицію про Чорнобиль.

Усі присутні вшанували пам’ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання і покладанням квітів та гірлянд до пам’ятного знаку.

Після організаційної частини заходу отець Миколай відслужив панахиду за загиблими ліквідаторами.

На завершення Інна Олександрівна побажала чорнобильцям міцного здоров’я, довголіття, витримки і оптимізму, миру і спокою та  подякувала присутнім за участь у мітингу.

Лише пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя. Нехай ніколи не змовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про цю страшну трагедію.