Громадське слухання

11 березня 2017 року о 10.00 годині в приміщенні Центру культури та дозвілля відбулося громадське обговорення у формі громадських слухань пропозиції про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та створення Новосанжарської територіальної громади з адміністративним центром в смт Нові Санжари Полтавської області.

Реєстрація учасників розпочалася о 09.30 годині. Взяти участь у обговоренні і висловити свою думку з цього питання прийшло 96 мешканців селища та гостей, з них наділених правом голосу було 79 осіб.

Розпочала засідання селищний голова Інна Коба, яка запропонувала обрати секретаря громадського слухання та лічильну комісію. Учасники зібрання секретарем обрали Вовк Олену Олександрівну та проголосували за такий персональний склад лічильної комісії:

-         Курило Галина Василівна;

-         Федоренко Борис Васильович;

-         Панченко Віра Олександрівна.

Після цього затвердили порядок денний та регламент роботи.

Інна Олександрівна ознайомила присутніх з переліком сіл, з якими ініціювала добровільне об’єднання, а саме: громад села Зачепилівка Зачепилівської сільської ради, села Клюсівка Клюсівської сільської ради, сіл Кунцеве, Балівка, Вісичі, Ганжі, Собківка Кунцівської сільської ради, Лелюхівка, Забрідки Лелюхівської сільської ради, Руденківка, Дубина, Мар’янівка, Пудлівка Руденківської сільської ради, Судівка, Шпортьки, Назаренки, Бридуни Судівської сільської ради.

Після цього селищний голова звернула увагу присутніх на нормах Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Також Інна Олександрівна вказала на переваги добровільного об’єднання.

У ході засідання взяли участь:

- Река Андрій Олександрович – народний депутат України;

-Балибіна Ірина Вікторівна – директор Полтавського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування»;

- Бульбаха Сергій Володимирович – голова райдержадміністрації;

- Супрун Геннадій Іванович – голова районної ради;

- Івашина Валентин Миколайович – заступник селищного голови.

З запрошених п’яти голів селищних рад, яким ініціювали добровільне об’єднання, на громадському слуханні були присутні лише три представники: очільники Лелюхівської територіальної громади Рой Віталій Дмитрович, Стовбино-Долинської - Нестор Любов Олексіївна і секретар Клюсівської сільської ради – Вовнянко Лідія Олексіївна.

В ході засідання виступаючі пояснювали присутнім суть  реформи, яка стосується добровільного об’єднання територіальних громад.

Після проведених обов’язкових процедур перейшли до виступів.

Виступали:

-         Нетеса Віталій Михайлович;

-         Федоренко Борис Васильович;

-         Курило Галина Василівна;

-         Кульчинський Олександр Володимирович.

Новосанжарська територіальна громада підтримала ініціативу Новосанжарського селищного голови Інни Олександрівни щодо добровільного об’єднання територіальних громад у тому форматі, в якому вона пропонує. А також вирішили дану пропозицію подати на чергову сесію Новосанжарської селищної ради для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання та делегувати представників до спільної робочої групи.

 На завершення  Інна Олександрівна подякувала присутнім за активну участь у громадських слуханнях та закрила засідання.