День вшанування пам'яті Пилипа Орлика


24 травня – це пам’ятний день для тих, хто цікавиться та не забуває історію своєї України, а саме -  гетьмана Війська Запорозького, голову козацької держави у вигнанні (1710—1742), представника шляхетного роду Орликів чеського походження, одного з авторів першої у світі Конституції - Конституції Орлика - першого козацького суспільного договору – Пилипа Орлика. 

 Саме 24 травня  - 270 років з дня смерті Пилипа Орлика. Аби вшанувати його, як годиться, з Полтави до Нових Санжар прибули гості: вчені, козаки, політолог, преса та ін.

Біля пам’ятника козакам відбулося традиційне покладання квітів та хвилина мовчання.

Далі маршрут пролягав до міста Кобеляки, де відбувся «круглий стіл». Багато цікавого було сказано в адресу Пилипи Орлика, Костя Гордієнка та ін., бо сиділи в цій залі освічені, з багатим досвідом представники з різних районів Полтавщини. Усі вони своїми розповідями прагнули   достукатись до сердець кожного, не забувати традиції та людей, завдяки котрим ми зараз живемо в мирній незалежній Україні.

Не могли в цей день не відвідати село Орлик, назване на честь Пилипа Орлика. Біля пам’ятного знаку поклали квіти, лубенський поет Олександр Печора продекламував кілька своїх «новоспечених» патріотичних віршів. На завершення ми відвідали Орлицьку школу, в якій був розміщений невеличкий музей, багато цікавого для себе зміг побачити там кожен.