29 січня - День пам’яті Героїв Крут

Назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, назавжди увійшла в історію нашої держави як символ високого подвигу, самовідданості, духовного злету нації. Саме тут 29 січня 1918 року юнаки-добровольці виступили на захист Української Народної Республіки. Вони прийняли нерівний бій із майже п’ятитисячною більшовицькою навалою Муравйова, що рвалася до Києва, задля того, щоб бути господарями на своїй землі та будувати свою вільну, незалежну державу.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. З останніх сил бійці Студентського Куреня пішли в багнетну атаку і були майже всі знищені. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків

 Родини не дочекалися додому синів, а історія України поповнилася ще сотнями Героїв, які віддали свої молоді життя в ім’я незалежності України. 29 січня 1918 року увійшло у скарбницю народної пам’яті як день національної гордості та великої трагедії.

Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента “Про вшанування пам’яті Героїв Крут”. На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам’ятні знаки.

Шануймо пам’ять про усіх наших Героїв, молімося за тих,  хто поклав свої життя на жертовник свободи та незалежності України.  Безсмертним є їх подвиг, Безсмертний подвиг Героїв Крут.

Слава Україні !  Слава Героям Крут !