19 травня українці відзначають День вишиванки.


День вишиванки, традиційно відзначається у третій четвер травня, єднає українців незалежно від їхньої статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.

 Його мета - зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Воно вкрай важливе саме сьогодні, адже показує,що українці єдині, а отже, незборимі.

Новосанжарська селищна рада запропонувала  усім працівникам установ, організацій,підприємств, учнівській молоді та мешканцям Нових Санжар  долучитися до святкового Маршу вишиванок, щоб тим самим проявити свою національну свідомість, підтримати наше рідне, українське. Особливо це важливо сьогодні, коли У країна переживає зовнішню агресію  і змушена відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність.

Тож, після робочого дня, небайдужі громадяни, зібрали ся і святковою колоною вирушили на майдан Незалежності, що біля пам’ятника Шевченка.

Селищний голова привітала усіх присутніх із Днем вишиванки. «Народне прислів’я каже: «Без верби і калини нема України», до сказаного слід додати: «І без вишиванки». Тому що вишитий рушник та вишита сорочка давно стали українськими народними символами-оберегами» - у своєму виступі зазначила Інна Олександрівна.  

Прекрасним доповненням заходу стали пісні подаровані працівниками Новосанжарської музичної школи.

На завершення - всі разом виконали Гімн України.
Біля парку Перемоги на всіх чекала смачна козацька каша.