1 липня 1925 року Новим Санжарам надано статус селища міського типу

Селище Нові Санжари – мініатюрна точка на глобусі земної кулі, маленька часточка незалежної України розташована в благодатному, славному історією своєю й людьми краї Полтавському.

Притулилося воно понад сосновими лісами на берегах тихоплинної Ворскли і є свідком багатьох великих і малих подій, що відбулися в рідному краї, який справедливо буде назвати історичним, багатостраждальним і неповторним у своїй красі та величі.  Якби Ворскла вміла говорити, то вона б розказала про все це: як топтали нашу землю татарські орди хана Батия, як інші завойовники хотіли заволодіти прекрасними родючими землями, справжніми дарами природи.

Селище на Ворсклі було свідком усіх буденних, трагічних і радісних подій ХХ століття – трьох воєн, двох голодоморів, вистояло, перенесло тягар утрат, незважаючи на всі біди, труднощі, проблеми й негаразди, розбудувалося, розквітло.

З 7 березня 1923 року Нові Санжари – центр Новосанжарського району, а з 1 липня 1925 року їх віднесено до категорії селищ міського типу.

Тож, цими днями ми святкували 90-річницю з дня проголошення Нових Санжар селищем міського типу.

Сьогодні, наше селище є чарівним і неповторним куточком землі української, куди з’їжджаються люди з усієї України відпочити, набратися сил, помилуватися природою, збагатитися духовно.

За 24 роки незалежності нашої держави немало зроблено в нашому селищі.

Зараз у Нових Санжарах  діють близько ста підприємств, організацій, установ.

У селищі — один навчально-виховний комплекс, два  дошкільних навчальних  заклади, дитяча музична школа, дитяча юнацько-спортивна школа, центральна районна лікарня. Діють: Стадіон «Нові Санжари», стадіон «Дружба», футбольний майданчик із штучним покриттям, шахово-шашковий клуб імені Івана Джалого, чотири спортивних, п’ять спортивних майданчиків у місцях відпочинку.

Оздоровниці Нових Санжар:

Медичний центр ВВ МВС України «Нові Санжари», відомий не лише в Україні, а й за її межами, будинок відпочинку матері і дитини, санаторій-профілакторій «Антей» та ін..

 У Нових Санжарах діють церква Преображення Господнього Української православної церкви Київського патріархату; Свято-Троїцька церква Московського патріархату. Діє храм-каплиця Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, каплиця імені Даниїла Ачинського.

Нові Санжари славляться своїми зеленими зонами

— парк «Перемога», Комсомольський парк, Лісопарк імені воїнів-інтернаціоналістів, Парк на честь борців за свободу й незалежність України, сквер Пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, ботанічна пам’ятка природи Вовчі Гори, парк «Батьки і діти початку третього тисячоліття», Парк Матері, сквер Полтавської битви, сквер «Чисте джерело».

Гордимося, що чотири роки поспіль згідно з відповідними розпорядженнями Кабінету Міністрів України селище Нові Санжари визнано переможцем Всеукраїнського змагання «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».

Цілком закономірним є висновок Українського науково-дослідного інституту медреабілітації та курортології: «Медичний центр ВВ МВС України «Нові Санжари» об’єктивно має всі підстави бути головною курортно-лікувальною базою в смт. Нові Санжари. Природна територія селища Нові Санжари має мінеральні води, можливе застосування лікувальних грязей. Кліматичні та інші природні умови сприятливі для лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань, рекреації населення. Природна територія смт. Нові Санжари Новосанжарської селищної ради Полтавської області відповідає вимогам Закону України «Про курорти» щодо надання їй статусу курорту місцевого значення».

Та найприємнішою окрасою селища у весняно-літній період є троянди, яких у Нових Санжарах більше 13 тисяч. Кожного року новосанжарці та гості селища з неприхованим задоволенням милуються пломеніючими трояндами на вулицях райцентру.

Можна перелічувати безліч чудових місць відпочинку в Нових Санжарах, довго говорити про їх красу, та краще раз усе це побачити, ніж довго слухати та читати про селище.

Отже, краще не гаючи часу, вирушайте в подорож. Ранкове сонце посміхнеться Вам із блакитної високості, попутний вітерець підштовхне в спину…А в Нових Санжарах зустрінуть добрі, гостинні, привітні люди.