26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії

26 квітня є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу.

Чорнобиль увійшов в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.

З 26 квітня 1986 року слово «Чорнобиль» стало знаком біди для мільйонів громадян, символом значних матеріальних і духовних втрат суспільства.

Та якщо матеріальні втрати можна представити у вигляді конкретних фінансових показників, то ніякими гривнями чи карбованцями не виміряти людське горе, пов’язане зі смертю чи втратою здоров’я ліквідаторів аварії, із хворобами дітей, зі страхом згубних наслідків катастрофи.

Нині, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Низько вклоняємось тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі, виконавши свій найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом - зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів - сусідніх і не сусідніх.

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС!

      Бажаємо вам і вашим близьким міцного здоров’я, терпіння, щастя і великої удачі, щирої поваги від людей, нехай у ваших родинах завжди панує мир та злагода.