Шановна новосанжарська громадо!

Відповідно до Указу Президента України від 27.11.2008 року в Україні щорічно 30 вересня відзначається день усиновлення.

Усиновлення  визнане  в нашій державі  пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, і означає прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або доньки, що здійснене на підставі рішення суду. Кожного дня хлопчики і дівчатка знаходять своїх тата і маму.

Шлях усиновлювача не такий уже й тернистий. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються  з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі  до служби у справах дітей за місцем їх проживання. Далі – збір необхідних документів та знайомство з дитиною.

Якщо хтось із вас  вже задумався  над влаштуванням долі хоча б однієї дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, але ніяк  не наважиться на такий виважений крок, як усиновлення,  то спочатку ви можете взяти дитину під опіку, піклування, створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу. Це все сімейні форми влаштування дітей, головною метою яких є охоплення родинним затишком і теплом, підготовкою до самостійного життя  кожної дитини, яка цього потребує. Не соромтеся й не бійтеся починати таку благородну справу, як виховання дитини в своїй сім’ї. Дитина чекає на Вас, врятуйте її від сирітської долі.

В Новосанжарській територіальній громаді протягом 9 місяців 2021 року четверо дітей набули статусу дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, та були влаштовані під опіку родичів. Також великої поваги і шани заслуговують 2 дитячі будинки сімейного типу, які функціонують в нашій громаді (Кірєєвої Галини Олексіївни з с. Кунцеве, де зростають і дружно виховуються 5 хлопчиків, та Бровко Олени Сергіївни і Олега Петровича,  з с. Зачепилівка, в сім’ї яких зараз 9 дітей, а з 2006 року це вже 16 дітей, в тому числі вже дорослих, яких достойно виховали і підготували до самостійного  життя батьки-вихователі) і 5 прийомних сімей, в яких виховуються 8 дітей (Коркішко А.Я., Киричок Т.М., Головко Т.О. з Нових Санжар, Мазілової С.В. з с. Зачепилівка, Скрипник Л.І. з с.  В.Кобелячок).

Шановні мами і тата, опікуни й піклувальники, прийомні батьки і батьки-вихователі! Вітаємо Вас з Днем усиновлення, з наданою державою можливістю пізнати щиру радість материнства і батьківства. Щира вдячність вам за вашу доброту, людяність, за недоспані ночі, за виховання і розвиток дітей, за їх щасливе дитинство.

Cлужба у справах дітей Новосанжарської селищної ради