Головне управління ДПС у Полтавській області

Головне управління ДПС у Полтавській області з метою, забезпечення своєчасної оплати податкових зобов’язань з податку на майно з фізичних осіб, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях звертається з пропозиціями щодо проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців Вашої громади.

Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України № 2755-УІ від 02 грудня 2010 року (далі - ПКУ) податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю.

На сьогодні податківці Полтавщини сформували 424591 податкове повідомлення-рішення по податку на майно, які були надіслані платникам податків до 1 липня 2021 року. У сформованих платіжках зазначаються відповідні платіжні реквізити для сплати нарахованих податків.

Нагадуємо, за нерухомість доведеться заплатити власникам об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

За транспортний податок сплачують фізичні особи, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати.

Земельний податок сплачують власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Нарахування проводяться за місцезнаходженням  земельної ділянки.