ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ПОВІДОМЛЯЄ

З початку епідемії в області захворіло майже 80 тис. осіб, серед них 2,5 тис. дітей, померли понад 1,8 тис. осіб. Така статистика невтішна.

Щеплення від COVID-19 – єдиний ефективний спосіб захистити населення і зменшити захворюваність.   Щеплення сприяє скороченню тягаря смертей та  ускладнень для здоров’я, пов’язаних із коронавірусною хворобою COVID-19. У тих людей, які тяжко перехворіли, немає сумнівів щодо необхідності вакцинації проти  COVID-19.

Для забезпечення епідемічної безпеки та зниження поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та смертності від неї, вакцинацію мають отримати понад 70% населення.

З метою прискорення процесу вакцинації в області працюють понад 70 кабінетів щеплень при кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги та мобільні бригади. Відкрито 5 центрів масової вакцинації в Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді та Лубнах.  Для проведення масової вакцинації вакцини є в достатній кількості.

На жаль в інформаційному просторі постійно поширюється недостовірна антивакцинальна інформація. Це негативно впливає на залучення населення до щеплень та негативно відображається на епідемічній ситуації. У деяких районах області тижневе збільшення випадків коронавірусної хвороби становить від 100 до 400%.

Лише збільшивши кількість вакцинованих ми зможемо запобігти 4 хвилі COVID-19.