ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ: Що робити під час повені

Повінь - тимчасове затоплення значної частини суші водою внаслідок різних природних змін: виходу її русел великих та малих річок, дощових паводків або внаслідок руйнування гребель (дамб), водосховищ.

З місць, яким загрожує повінь, населення евакуюється. Про загрозу повені (затоплення) населення оповіщається завчасно. Про початок і порядок евакуації населення оповіщається з використанням місцевих радіотрансляційних мереж і телебачення, через адміністрацію об’єктів господарювання.

Населенню повідомляються місця розгортання збірних евакуаційних пунктів. Строки прибуття на ці пункти, маршрути руху під час евакуації пішим порядком, а також інші відомства.

Перш ніж покинути будинок, перенесіть на верхні поверхи або горища все, що може зіпсувати вода, вимкніть світло і газ.

Захопіть із собою документи, найнеобхідніші речі, невеликий запас продуктів і води, прибудьте на місце збору.

В разі необхідності евакуацію продовжують на ботах, баржах, катерах, човнах, інших плавальних засобах. Входити в човен слід по одному, ступаючи на середину настилу. Розсаджуватись - за вказівкою старшого. Переповнювати рятувальні засоби не можна, оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, хто підлягає рятуванню.

Переправа людей по воді без плавальних засобів дозволяється тільки там, де є визначений брід глибиною не більше 1 м.

Потрапивши у воду, треба відразу ж пливти до найближчого незатопленого місця. Слід бути дуже уважним, щоб не вдаритись об предмети, які можуть бути під водою або плавати поряд. У залитому водою чагарнику, густій високій траві не варто робити різких рухів, бо можна заплутатись - краще пливти на спині.

Врятованих треба перевдягти в сухий, теплий одяг, дати заспокійливі засоби. Якщо людина не дихає, їй роблять штучне дихання.

Новосанжарський районний сектор Головного управління ДСНС України у Полтавській області