Козацькому роду нема переводу!

В Нових Санжарах біля біля пам’ятного знака Українським козакам відбувся мітингу з нагоди Дня українського козацтва

В місті Красноярську Російської Федерації збудовано церкву в ім’я Даниїла Ачинського (Деліє) — місцевошанованого святого. Учасник війни 1812 року, бився на Бородинському полі. За «намір покинути службу заради пустинножительства», щоб повністю присвятити себе Богу, був засуджений на заслання до Нерчинська. Жахлива каторга не лише не зламала, а ще більше зміцнила його дух. Він не тільки допомагав людям порадою, благословенням, але й працював у бідняків — обробляв землю, жав, косив тощо. А народився Данило в Нових Санжарах, в сім’ї козака. Зараз в селищі завершується будівництво каплиці на честь славного земляка

Такий цікавий історичний факт прозвучав у виступі новосанжарського селищного голови Андрія Реки під час мітингу з нагоди Дня українського козацтва, що відбувся біля пам’ятного знака Українським козакам, освяченого Святійшим Патріархом Київським та всієї України-Руси Філаретом.

— Маємо дбайливо берегти національні традиції, а сила духу, одержана нами у спадок, допоможе й надалі дбати про Україну, захищати її, сприятиме зміцненню громадянського миру і злагоди, — підкреслив селищний голова.

Виступ селищного голови
Виступ селищного голови

На урочистості прибули й почесні гості — заступник Гетьмана Українського козацтва, головний отаман Козацького корпусу Полтавщини, генерал Леонід Дядюк, начальник штабу Микола Гаража, командир гвардійського корпусу, генерал-лейтенант Микола Ревека, отаман Новосанжарського козацького полку, генерал-осаул Володимир Хопта, представники Козацького корпусу з Кобеляк, Полтави, Зінькова, Кременчука, Гадяча, Хорола, Шишак, Лубен.

Щирі вітання з нагоди свята висловили заступник Гетьмана Леонід Дядюк, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Тараненко, заступник голови районної ради Микола Перерва.

Центральною подією мітингу стала посвята в козаки — цієї честі удостоїлись п’ятикласники Руденківської загальноосвітньої школи та їх класний керівник, депутат Новосанжарської селищної ради Тетяна Шинкаренко.

Під звуки «Козацького маршу» учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, до пам’ятного знака Українським козакам.

Свято продовжилось на об’єкті комплексного благоустрою біля Альтанки святої Покрови, заступниці Козацтва, де новосанжарці, гості селища мали можливість взяти участь у спільній молитві, послухати українські пісні у виконанні тріо «Чарівниці» з Мушиногреблянського сільського будинку культури, солісток центру культури і дозвілля Юлії Кущинської і Світлани Малиненко, (музичне забезпечення Максима Ізюмова).

Мітинг з нагоди Дня українського козацтва
Мітинг з нагоди Дня українського козацтва  Мітинг з нагоди Дня українського козацтва  Мітинг з нагоди Дня українського козацтва  Мітинг з нагоди Дня українського козацтва  

Велику цікавість, захоплення силою і спритністю учасників викликали «Богатирські ігри» — козацькі забави. Особливо відзначились працівники райвідділу внутрішніх справ Олександр Єщенко, Олег Манько, учні ДЮСШ Владислав Яроха, Петро Бредун, жителі селища Олександр Литвиненко, Віктор Дерев’янко, а також козаки з Кременчука. Спонсорську допомогу надали депутат районної ради, голова районного осередку «Фронт змін» Сергій Бульбаха, підприємець Леонід Булочніков.

Всім смакувала «Козацька каша від мера», не менш смачною була ця страва в умільців з районного споживчого товариства, з кафе «Гостинний двір».

...Прихильність святої Покрови позначилася і на настрої людей — був він піднесеним і святковим, як і належить в День українського козацтва нащадкам українських козаків.

Прес-служба Новосанжарської сільської ради