Тут помічають і розкрилюють таланти

Новосанжарська дитяча музична школа відзначає 60-річний ювілей.

Ось уже понад шість десятиліть новосанжарська дітвора, хлопчики і дівчатка з навколишніх сіл у позаурочний час поспішають до дитячої музичної школи, де з усіх  класів линуть звуки різних музичних інструментів. То педагоги ведуть своїх вихованців у найчарівніший, найдивовижніший світ мистецтва – музики, що силою звуків здатний відтворити найпотаємніший стан людської душі, красу і неповторність природи, біди і тривоги, які доводилось переживати людству за всю його історію, надії і сподівання.

Свої перші дитячі враження від зустрічі з музичною школою, світом музики передав такими поетичними рядками її випускник 1969 року, а нині директор центру культури і дозвілля Олександр Торбін:

             То весело баян заграє,

             То скрипка ніжно заспіває,

             Кларнета звуки там пливуть,

             Труба і бас в похід зовуть.

             Не вірилось, що я

             Навчуся цьому чуду.

Минулої п’ятниці з нагоди ювілею музичної школи у її по-домашньому затишній концертній залі зібралися нинішні і колишні вихованці, викладачі, педагоги-ветерани, представники громадськості, батьки учнів. Веселими ритмами маршів, інших творів їх зустрів духовий оркестр учнів та викладачів під керівництвом Костянтина Галушки.

   Присутні мали змогу переглянути сторінки історії школи і дізнатися про її минуле і сьогодення, зазирнути у майбутнє, переглянувши кінофільм, майстерно створений місцевим кіноаматором Андрієм Любко, вислухавши виступи директора та завуча школи Ірини Сергеєвої та Зої Асауленко, директора методичного кабінету навчальних закладів культури області Ліни Богодист.

Кожен день діяльності школи був наповнений невтомним творчим пошуком педагогів, наполегливою працею учнів, що приносило визнання і авторитет. Про це свідчать хоча б такі факти. У 1958 році сім учнів школи було запрошено для запису на обласному радіо. Серед них – Лідія Мірошниченко, Олексій Варава, Анастасія Буяновська, Іван Бутенко та інші.

Багато випускників тісно пов’язали своє життя з музикою і досягли неабияких результатів. Це доцент кафедри народних музичних інструментів Київського національного університету театру, кіно і телебачення Лідія Мірошниченко, лауреат міжнародних конкурсів бандуристка Марина Заіченко, володар першої і третьої премії міжнародних конкурсів акордеоністів у Італії та Голландії Олег Лисенко, заслужений артист Росії Володимир Муха, лауреат конкурсу скрипалів у Парижі Олена Ковальчук, викладачі Ленінградської консерваторії, концертмейстери Маріїнського театру сестри Ірина та Жанна Трудко, солістка заслуженого закарпатського народного хору Яна Делія, лауреат міжнародних та Всеукраїнських конкурсів гри на народних інструментах Олександр Мовчан та багато інших. Що й говорити, славний талантами наш Новосанжарський край.

За 60 років існування школу закінчило понад півтори тисячі її вихованців. З них майже 150 стали визнаними в Україні і світі музикантами. Нині більше половини складу педагогів школи становлять її колишні випускники.

Щоб діти мали змогу активніше долучатися до прекрасного світу музики у різні роки було відкрито філії музичної школи у Нехворощі, музичні класи в селах Драбинівка, Шедієве, Великий Кобелячок, Малий Кобеляок, Руденківка.

Вже кілька років у школі діє клас образотворчого мистецтва, де нині заняття відвідують 40 учнів.

—                 Ближчим часом плануємо навчати дітей і хореографії, - поділилась задумами на майбутнє директор школи Ірина Сергеєва. – Все це робимо для того, щоб повніше розвивати щедрі обдарування і таланти наших дітей.

Про щедрість обдарувань сучасних дітей і молоді, високий професіоналізм педагогів засвідчив і святковий концерт, присвячений ювілею школи, де разом з нинішніми учнями виступали педагоги, випускники попередніх років, які продовжують навчання у вищих мистецьких навчальних закладах нашої країни.

Приємною була і мить вручення почесних відзнак обласного і районного рівня.

Закінчило святкове дійство величним хоралом Миколи Лисенка «Молитва за Україну», що прозвучав у виконанні хору викладачів дитячої музичної школи.                        

                  Геннадій Романець.