У Нових Санжарах міліція озброїлася камерами відеоспостереження

При дорожньо-транспортних порушеннях відеофіксація допоможе визначити номерний знак автомобіля, марку, колір і навіть стать водія

Міліція селища Нові Санжари, услід за великими містами області, підхопила практику застосування технічних засобів для забезпечення громадського правопорядку, нагляду за дорожнім рухом та упередження злочинів за допомогою системи зовнішнього відеоспостереження. Про це повідомляє прес-служба УМВС в Полтавській області.

Ініціатива начальника районного відділу міліції Сергія Махна отримала фінансову підтримку місцевої влади — в межах Програми «Правопорядок».

Зображення з камери спостереження
Зображення з камер спостереження

Зображення з камер цілодобово надходить до чергової частини райвідділу, де записи архівуються та зберігаються Система дозволяє не тільки спостерігати за людними і найбільш відвідуваними місцями, але й контролювати громадський порядок без фізичної присутності нарядів міліції.

Камери здатні обертатися на 360 градусів і передавати дані за допомогою технології Wi-Fi. Мобільна структура дозволяє встановити їх у будь-якому місці селища.

Кожна камера здатна працювати в трьох режимах: у дорожньому та нічному режимі, а також в режимі охорони громадського порядку.

У Нових Санжарах міліція озброїлася камерами відеоспостереження
У Нових Санжарах міліція озброїлася камерами відеоспостереження

При «дорожньому режимі» камера фактично «патрулює» дороги — фіксує транспортні засоби, які пересуваються селищем, у тому числі контролює ситуацію на мосту, через який пролягає шлях з боку Дніпропетровської області.

У «режимі охорони громадського порядку» камера дозволяє спостерігати за тротуарами, пішохідними доріжками та площами.

«Нічний режим» використовується для загального спостереження за оперативною обстановкою у селищі.

Результати використання системи відеоспостереження не забарилися — з їх допомогою нещодавно по «гарячих слідах» було розкрито крадіжку.

Тетяна ЄРМОЛЕНКО, «Полтавщина»