14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 р. відбулася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях – аварія на Чорнобильській АЕС.

10 листопада  2006 року Указом Президента України було засновано пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня.

У багатьох може виникнути питання, навіщо потрібне це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшанування учасників ліквідації.

Справа в тому, що 30 листопада 1986 року закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, 14 грудня у газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісія прийняла в експлуатацію комплекс захисних споруд.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.

Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.  

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.

Напередодні 14 грудня представники районної організації "Союз Чорнобиль Україна", селищний голова Андрій Река, голова райдержадміністрації Сергій Шовкопляс, голова районної ради Володимир Левицький та заступник голови райдержадміністрації Іван Солодовник зібралися біля пам'ятного знака Жертвам Чорнобиля.

Присутні вшанували загиблих, поклали квіти до підніжжя пам'ятного  знака та привітали один одного з цією датою. 

Хай залишаться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.