День скорботи і вшанування жертв Великої Вітчизняної війни

Згідно з Указом Президента України №1245 від 17 листопада 2000 року 22 червня відзначаємо як День скорботи і вшанування жертв Великої Вітчизняної війни в Україні.

21 червня в Нових Санжарах відбувся мітинг-реквієм з нагоди 72-ї річниці з дня початку найжахливішої війни в історії нашої країни.

Р.S. Радянський Союз втратив більше 28 мільйонів чоловік. Тільки на окупованій території фашисти замучили і знищили близько десяти мільйонів мирних жителів, в тому числі жінок, дітей, людей похилого віку.

На Полтавщині за період окупації було спалено 355 населених пунктів, знищено 221 тисячу 895 чоловік, 156 тисяч цивільних громадян, переважно молодих дівчат було вивезено гітлерівцями на роботу в Німеччину.

В Книгу Слави занесено імена 548 новосанжарців – жителів селища, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної та померли від ран 197 воїнів, полеглих при визволенні Нових Санжар в 1943 році.

                 

Тому й збираємось щороку біля Вічного вогню, щоб згадати всіх їх і ніколи не допустити воєнних громовиць на рідну землю. Вшановуємо світлу пам’ять полеглих хвилиною мовчання та як вияв нашої великої вдячності воїнам Великої Вітчизняної війни за ратний подвиг, за мир, за життя – кладемо квіти до підніжжя пам’ятника Слави та Братської могили.