Вандалізм: злочин без покарання?

За статтю про вандалізм ми взялися не випадково. Справа в тім, що за останній час у нашому рідному селищі випадки варварського ставлення до майна громади досягли свого апогею. Тема понівеченого майна, що належить новосанжарській громаді, є досить популярною у соціальних мережах, де новосанжарці спілкуються між собою та активно обговорюють ті чи інші теми. Крім прямого матеріального збитку вандалізм має і явно негативні соціальні наслідки, що впливають на емоційний стан особистості.

Судіть самі. Розбиті ліхтарі біля районної бібліотеки, в центрі селища, грубі малюнки на дитячому майданчику в парку «Перемоги», неодноразово зруйнована частина паркану на дитячому майданчику в районі «Автоколони», викрадені дерева на Народній площі та біля «Кулиничів», потрощені лавочки та столи в зонах відпочинку, сміття і т.д. Цей список зіпсованих певною категорією громадян речей, які могли б ще довго слугувати громаді та її мешканцям, можна продовжувати. Словом — нищать усе, що потрапляє під руку. Чи ногу. За усіма фактами вандалізму Новосанжарською селищною радою були подані заяви до правоохоронних органів. Звичайно, можна в усьому звинувачувати владу, як це багато хто робить. Робота на благо людям сьогодні не ціниться. Як тільки в населеному пункті з’являється нова окраса, не забаряться і вандали, які тут же її понівечать. Щоразу нові прояви фантазії.

Але, зважаючи на коментарі дописувачів у соцмережах, усе більше новосанжарців розуміє, що починати треба з себе, з виховання своїх дітей. Як інакше виховати у собі європейців? (У них же все інакше – чисто й гарно!). Та виникає питання: навіщо створювати щось нове, купувати, будувати, встановлювати, якщо все одно знайдуться ті, що руйнуватимуть. І не лише через власну невихованість, а ще й через безкарність, байдужість та мовчазну згоду інших, хто усе це бачить та не втручається. Такі дії сприймаються як симптом соціальної деградації, що у свою чергу породжує у громадян почуття страху й вразливості. Зрозуміло, що це зробили наші з вами земляки, знайомі або сусіди. Ми закликаємо Вас реагувати на подібні вандальні вчинки, свідків повідомляти поліцію, не бути байдужими, адже тільки так ми спільно зможемо запобігти їх повторенню.