Підприємства, установи селища

                        МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ "НОВІ САНЖАРИ"

Медичний центр Національної гвардії «Нові Санжари» називають перлиною Полтавщини. Мінеральна вода «Новосанжарська» має унікальні оздоровчі та лікувальні властивості (фахівці кажуть, що за своїми органічними властивостями та хімічним складом близька до «Єсентуки-17»).  На території санаторія розташований питний бювет. 


За майже 70 років функціонування санаторію лікарями доведено, що при вживанні цієї води успішно лікуються хронічні хвороби органів травлення, зменшується вміст у крові холестерину та інших ліпідів, сечової кислоти, вода ефективна при цукровому діабеті, діє протиалергійно, покращує обмін речовин. Є тут і лікувальні грязі (торф’яно-мулові). Вони користуються популярністю серед пацієнтів із захворюваннями органів руху.

Медики санаторію відмічають, що гарні результати тут дає лікування:
• захворювань серцево-судинної системи;
• наслідків перенесеного гострого інфаркту міокарда;
• наслідків гострих цереброваскулярних порушень (захворювання, пов’язані з ураженням судин головного мозку, які викликають розлади його нормального функціонування, – від запаморочення чи безсоння до розвитку такої грізної недуги, як інсульт);
• захворювань органів травлення;
• захворювань нервової системи;
• захворювань органів опорно-рухової системи;
• хвороб сечостатевої системи, (чоловіків та жінок), нирок та урологічних захворювань;
• захворювань ендокринної системи та порушення обміну речовин.

Зрозуміло, що у сучасному житті якісне лікування можуть забезпечити і передові технології. Їх у центрі за останні два-три роки поповнилося в рази. Сьогодні у кабінетах відпочиваючі проходять процедури та діагностику на новітніх апаратах відомих виробників медичного обладнання з Німеччини, Голандії, Словенії, а також деяких вітчизняних фірм. Вживаючи мінімум медичної термінології, про це можна розказати приблизно так:

Рухливість та функціональність суглобів після операції та травм відновлюють на німецькому апараті Artromot K1. Він дає змогу проводити активну і пасивну розробку суглоба, відновлювати повний обсяг його рухів.

Апарат для пресотерапії Green Press 5 ( Словенія ) - застосовується для покращення лімфо- та кровообігу при варикозному розширенні вен, післятравматичному та післяопераційному набряку кінцівок, трофічних виразках кінцівок.

Ванна для гальванізації Trautwein (Німеччина) – гальванізація (застосування з лікувальною метою постійного електричного струму низької напруги) через воду тіла людини. В результаті чого значно посилюється кровообіг та лімфообіг, обмінні процеси. Вона має заспокійливий ефект. Показана при неврологічних, кардіологічних, опорно-рухових захворюваннях (після травм, поранень).

Апарат для комплексного горизонтального підводного витягування та гідромасажу хребта ORMED. За призначенням лікаря проводяться процедури від багатьох хвороб, травм, гриж та запалень.

Душ Vichy Trautwein (Німеччина) - надає тонізуючу і загальнозміцнюючу дію на організм , сприяє виведенню токсичних речовин, покращує кровообіг і кисневий обмін . Крім того , процедура чудово знімає напругу і втому, надає загальне седативну дію.

Ультразвукова система Philips ClearVue 650 - це сучасна високоточна діагностика захворювань в кардіології, скелетно-м'язовій системі, малих та поверхнево розташованих органів. Вона дає змогу проводити абдомінальні дослідження, а також дослідження по лінії акушерства та гінекології.

Інформація отримана з сайту НГУ

                         ДП "Новосанжарське лісове господарство"

У 1971 році утворилося Новосанжарське лісове господарство, загальна площа якого на сьогодні складає 19,4 тис. гектарів. Підприємство розташоване на території Решетилівського, Новосанжарського та Карлівського районів, і складється з 4-х лісництв: Новосанжарського, Малоперещепинського, Решетилівського та Карлівського  лісництв. Територія лісгоспу знаходиться в  середній частині лівобережного лісостепу України. Основним завданням і напрямком діяльності є збереження і максимальне розширення водоохоронних і грунтозахисних лісів. Основні породи – сосна звичайна, дуб черешчатий, клен, береза, липа.

Лісгосп приділяє значну увагу охороні лісів від пожеж, а тому у лісових масивах збудовані місця відпочинку та встановлені системи відеонагляду за лісовими масивами.

За останні п’ять років лісівники підприємства створили понад 600 га нових лісів, що позитивно впливає на екологічну ситуацію в регіоні. Лісгосп має власні лісорозсадники. Зокрема, у Малоперещепинському лісництві функціонує базисний лісорозсадник, де щорічно вирощується понад 2,5 мільйонів штук сіянців сосни.

Підприємство займається виготовленням технологічної тріски, що одночасно допомагає переробляти відходи від лісових захаращень та реалізовується як альтернативний вид палива.

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДЖЕРЕЛО"

Комунальне підприємство «Джерело» Новосанжарської селищної ради  розпочало надавати свої послуги з централізованого водопостачання жителям, підприємствам та установам громади із жовтня 2016 року. 

При ньому були створені два дочірніх підприємства: ДП «Комунтех», яке забезпечує  вивезення твердих та рідких побутових відходів двома машинами сміттєвозами ГАЗ 3309 та двома асенізаційними машинами 3,8 м3 та 5,5 м3 та ДП «Оберіг», яке обслуговує дороги.

 

Щодня, крім середи, з 8:00 до 17:00 год. абонетський відділ комунального підприємства "Джерело" обслуговує до п'ятидесяти осіб та постійно покращує рівень обслуговування споживачів комунальних послуг.

Слюсарі аварійно-відновлювальної роботи КП "Джерело" працюють ненормований робочий день.

Контролери комунального підприємства контролюють роботу та знімають показання водомірних лічильників усіх систем і калібрів, установлених на водопровідній мережі. Здійснюють розрахунки за використану воду згідно з чинними тарифами і оформляють рахунки за установленою формою. Контролюють додержання абонентами правил і норм користування водопроводом.